Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudnák Magyar Állampapí...

Hogyan tudnák Magyar Állampapírokat vagy kötvényeket venni?

Figyelt kérdés
Azt olvasom hogy az most jó befektetés mert magas a hozam.Az OTP-nél van lakossági forint folyószámlám.Kb. 900000-1000000 Ft értékben gondoltam venni.Hogyan kezdjem el?
2012. ápr. 17. 14:04
 1/4 Smartguy86 ***** válasza:

Nem sokkal járnál jobban vele, mint egy lekötött bankbetéttel... Szerintem ekkora összeg mellett totál fölösleges ilyesmiben gondolkozni. Inkább nézz körül bankoknál befektetési alapok terén, ami mindenképp legyen tőkegarantált (hogy ne bukjad be legalább a befektetett összeget). Esetleg Fundamenta? Gyerekek vannak?


Azért nem ajánlok mást, mert gondolom a kockázatvállalás nem a barátod...

2012. ápr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gyerekek vannak,de külföldi állampolgár vagyok és valóban nem nagyon szeretném kockáztatni.
2012. ápr. 17. 14:18
 3/4 anonim ***** válasza:
A postán biztosan tudsz venni, az egyik legbiztonságosabb befektetés.
2012. ápr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az OTP-nél mind a bankfiókban, mind interneten lehet venni, viszont értékpapír-számla szükséges hozzá.


Arányaiban tényleg többet fizet egy hosszú lejáratú állampapír, mint a banki betétek, viszont van tranzakciós költsége az állampapír-vételnek, amit le kell vonni a várható nyereségből.

2012. ápr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!