Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan történhet meg, hogy...

Hogyan történhet meg, hogy bankkártyámmal a számlámról levesznek pénzt chilei pezóban, úgy, hogy közben itt van nálam a kártya?

Figyelt kérdés

Mai napon történt az eset, a telefonomra a következő sms-ek tömkelege érkezett egymás után (adatvédelem miatt kicsillagoztam a rám uraló információkat):

Kàrtyatranzakciò összege: 20000,00 CLP, 2012-05-05 19:** Kàrtya: VISA ..****, G***** S***** Hely: REDBANC RICARDO LYON 77 PROVIDENCIA CL


Összesen kb 45ezer forint értékben vettek le a kártyáról, chilei pezóként.


Természetesen ezután rögtön letiltottam a kártyát, csak mégis értetlenül állok szemben az esettel.


A bankkártya jelenleg is itt van előttem az asztalon. SOHA, ismétlem SOHA nem vásároltam erről a kártyáról az interneten. (másik kártyáról szoktam, de ezek után lehet, hogy azt is megszüntetem)


A kártyát összesen kb 3-4 alkalommal használtam, és csak és kizárólag készpénzfelvételhez ATM-ből, amit mindig az OTP, vagy a CIB banknál tettem. Vásárolni soha nem vásároltam vele. Ráadásul mivel nem használtam ezért a lakásban volt egy biztonságos helyen félrerakva, már több hónapja.


Természetesen reklamáltam már a banknál, és valószínűleg vissza fogom kapni a pénzemet, de ebből szerintem országos botrány lesz.


A kártya elektronikus használathoz ugyebár rendelkezik egy 3jegyű kóddal, ami a kártya hátoldalán a számsor végén van feltüntetve. Ez az adat csak a kártyán szerepel, meg a bankban. E nélkül meg elvileg nem tudnak visszaélni a kártyával. Mégis, ha tőlem nem szivároghatott ki ez a szám, akkor hogyan szerezték meg?

Ennyire biztonságosan tárolja a bank az adatainkat?

Vagy a bankban lévő ATM volt manipulálva? De hogy? Azért az egy elzárt helyen van a bankon belül...


Nem értem, tippek?



2012. máj. 5. 22:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Az ATM volt manipulálva. Elhelyeznek egy plussz kártyaolvasót ami menti a kártya adatait, egy rejtett kamera pedig felveszi amikor a pinkódot ütöd be.


Nem lesz belőle országos botrány.

2012. máj. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Néhány hete volt ilyen kártyacsalás. Akkor,ha jól emlékszem,Kanadából emelték le a pénzeket. A hogyanra már nem emlékszem.
2012. máj. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

A kártyának nem kell náluk lennie, tudod, hogy internetes vásárláshoz a következő adatok kellenek csak:

- kártyán szereplő név

- kártyaszám

- ellenőrző kód

- lejárat.

Ezen adatok ismeretében nyugodtan tudnak vásárolni neten a kártyáddal.

Szóval sajnos előfordulhat, hogy ezeket az adatokat megszerezték valahogy. :(

Hogy hogyan volt manipulálva, azt nem tudom, de látod, nem az internetes vásárlás miatt történt (hisz mondod, hogy azt másik kártyával szoktál), szóval csak az ATM lehetett. :s

2012. máj. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

22:17:

Pedig még így is jogosnak érzem a botrányt. Nem az utsasarkon lévő ATM-ről van szó, hanem olyanról ami bankon belül van. Oda feltűnés nélkül hogyan tudnak beépíteni második kártyaolvasót, és rejtett kamerát? Továbbá, ha lehetőség van ilyenre, akkor miért nem ellenőrzik a bankok ezeket az ATM-eket naponta akár többször?


Akkor megérteném a dolgot, ha mondjuk egy közértben vásároltam volna vele. Az ottani leolvasót könnyű módosítani, és ugyebár sok ember hozzáférhet. De egy bankon belüli ATM? Nemár..

2012. máj. 5. 22:28
 5/25 anonim ***** válasza:
ha boltban vásároltál vele már elég, hogy felvegyék
2012. máj. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%

Írta, hogy nem vásárolt vele boltban sem...


Amúgy ezzel csak az a gondom, hogy a kártya ugyebár arra való, hogy használjuk.

Ha nem lehet már abban sem bízni, akkor mire jó, dísznek??

2012. máj. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Pont azt írtam, hogy nem vásároltam vele boltban.. Márciusi a kártya, tehát nem régi. Se neten, se boltban nem vásároltam, egyedül OTP, és CIB BANKON BELÜLI ATM-ből vettem fel pénzt, és ezt is csak pár alkalommal. Azért ha még ezeket is így módosítani tudják, az elég nagy probléma...

Ez a banknak a felelőssége lenne, hogy ellenőrizzék ezeket az ATM-eket. Ennyire vigyáznak a pénzünkre? Vagy netalán nem is az ATM volt módosítva, hanem banki adatlopás történt?


Ha nem fizetnék pluszban a sms értesítésre, akkor egy hónapon keresztül bátran emelhetnék le a pénzemet? Ráadásul a mostani kártyatiltásra én fizessek pénz, amikor nem is én mulasztottam, és azt még bizonyítani is tudom?

Mindenesetre köszönöm az eddigi válaszokat.

2012. máj. 5. 22:36
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Milyen banknal van kártyád?nekem raiffaisen és hasonlóan jártam
2012. máj. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
nekem otp kártyát loptak el, és 10 percen belül fel is vettek róla pénzt az automatából pin kódot feltörték,pedig nem tároltam mellette, nem volt felírva, semmi ilyesmi, nem figyelhették ki mert több napja nem használtam. A bank persze sosem felelős.....
2012. máj. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 kisnicole18 válasza:
100%
Velem is megtörtént ez, le is tiltattam egyből a kártyát, de nagyon félelmetes hogy ilyenek vannak:(
2012. máj. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!