Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Építkezéshez szeretnénk...

Építkezéshez szeretnénk hitelt felvenni. Jelen gazdasági helyzetben milyen támogatás van első lakást vásárlók/építők részére és melyiket érdemes igénybe venni ja és lényeg, hogy melyik banknál?

Figyelt kérdés
A hitelügyintézők sok ajánlatot tesznek, de azt sem tudom, hogy egyáltalán forint alapú legyen vagy sem. Inkább hallgatnék a tapasztalatból adódó tanácsokra/véleményekre, mint valaki olyanra, akinek mindegy csak kapja meg a százalékát utánnam.
2009. jún. 24. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Még a hónap végéig van FOT és szocpol, kamattámogatott hitel (ez csak forintosnál). Utána semmi.
2009. jún. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
44%

Hiteltanácsadó vagyok és egyébként én pl. nem a százalékra hajtok. Nyilván szeretek a munkámért pénzt kapni, de a velem szerződött bankok ajánlatai közül mindig az ügyfelemnek legolcsóbbat ajánlom...


Ha jövő hét keddig be tudod adni az igénylésed, akkor jelen pillanatban, ha házas vagy kiegészítő kamattámogatott ft hitelt érdemes felvenned. Építésnél, ha a házaspár mindkét tagja 40. év alatti és az építtendő ház megfelel a méltányolható lakásigénynek és jogosult vagy a támogatásokra, akkor megelőlegező kölcsönt, azaz szocpolt is tudsz igényelni, ha 2 gyereket beígérsz. ha már van gyerkőc, akkor szocpolt vehetsz fel. mindkettő 2,4millió ft, mely bankonként változó, de van ahol növeli az önerőd.

Építési zhitelnek neki vágni önállóan nem egyszerű, ha tapasztalt hiteltanácsadód van, aki már mondjuk ismerőseidnek is segített, sokkal könnyebb....

ha jövő hét keddig nem adod be az igénylésed, utána a piaci ft hitelt választhatod, de megfizethetetlen a törlesztője vagy az eurohitelt, de ott az árfolyamingadozás miatt egy 15-20% ingadozásra felkészültnek kell lenned.

van ahol van még chf hitel. én speciel, ha azonos kamattal kapnék euro vagy chf hitelt, akkor az eurot választanám, ha már lekésnék a kiegészítő kamattámogatott ft hitelről.

2009. jún. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!