Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 2007-ben családi házat vásárol...

2007-ben családi házat vásároltam. 4 millió forint hitelt kaptam a banktól. Rendszeresen fizettem a törlesztő részletet. Mára a hitelem 4900000 Ft. Lehet, hogy a kamatot 30 évre előre kell fizetni?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 24. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:

A hitelek törlesztésének a felépítése az, hogy előbb a kamatot és a költségeket törleszted, utána a tőkét.

Tehát ha neked van egy harminc éves hiteled, akkor valószínű, hogy a bő első felében a négymilliós tőkéből jó ha egy-kétszázezer forint megy le. Azonban a második felében pedig az csökken "tetemesen".

Ha időközben kifizeted egyösszegben a hitelt, akkor újraszámolják a kamatot és aszerint kell a tőkét megfizetned.

2008. ápr. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pontosan az van amit az elöttem szóló írt. Ezért van, hogy előtörleszteni csak a futamidő első felében érdemes. Utána már szinte mindegy, a kamatot már úgy is beszedte a bank.
2008. ápr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!