Pénzutalás menete?

Figyelt kérdés

Pénzt szeretnék utalni egy embernek akitől vásárolnék (apróhirdetéses oldalról)

Megkaptam a számlaszámát, a nevét és nevezetesen Unicredit bank nevét.

Igazából most ezzel mit kezdjek? Ez megbízhatósági alapon működik? Sok helyen figyelmeztetnek az előreutalás veszélyeiről, most nem az, nem nagy pénzekről van szó (1500Ft)

És hogy álljak neki? Bemegyek egy bankba pl. OTP-bankba mgadom a számlaszámot a kasszásnak, nevet stb. És kézpénzbe odaadom neki az 1500Ft-ot? És ez korhoz is van kötve? Nem töltöttem be a 18.-at csak azért kérdezem így lehetséges e. Köszönöm a válaszokat instrukciókat kérnék most csinálom először! :)



2012. júl. 8. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:

"Bemegyek egy bankba pl. OTP-bankba mgadom a számlaszámot a kasszásnak, nevet stb."


Igen, bár jobban jársz egy Unicredittel, ha már egyszer oda kell küldeni.


"És kézpénzbe odaadom neki az 1500Ft-ot?"


1500Ft+az átutalás díja, ami banktól függően 100-200Ft. Ugyanabban a bankban, ahová küldeni kell (tehát jelen esetben Unicreditben) általában ingyenes a készpénzbefizetés bankszámlára.


"És ez korhoz is van kötve? "


Általában igen. De pl megkérheted a szüleidet is.


"Sok helyen figyelmeztetnek az előreutalás veszélyeiről, most nem az, nem nagy pénzekről van szó (1500Ft) "


Nem véletlen figyelmeztetnek. Rengeteg a csaló. Lehet, hogy 1500Ft neked nem sok, más egy hétig kajál belőle.

2012. júl. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Szóval az egész bizalom kérdése. Akkor már csak azt kell megtudnom hogy korhoz van e kötve, megtudakolom az Unicredtittől :)
2012. júl. 8. 16:23
 3/7 anonim ***** válasza:
bemész a bankba húzol sorszámot(ha kell).amikor hívnak odamész megmondod hogy pénzt akarsz befizetni egy számlára. az a legegyszerűbb ha egy lapra leírod a nevet meg a bankszámlaszámot akinek utalsz és ezt odaadod neki.tőlem kértek személyit és lakcímkártyát is.
2012. júl. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az OTP-be miért akarsz menni? Ott van számlád?
2012. júl. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak példának hoztam fel az OTP-t de elmegyek akkor Unicreditbe, semmilyen számlám sincs,18-at még bőven nem töltöttem be.
2012. júl. 8. 17:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem te tettél fel egy másik kérdést itt nemrég, de ha nem, akkor legyen ide is leírva:


Ha nincs számlád, akkor az Unicreditbe kell bemenned, ahol nem "utalni" fogsz, hanem "befizetni", ami díjmentes és tudtommal nincs korhoz kötve.

2012. júl. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :D
2012. júl. 9. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!