Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nincs valami titkos kód...

Miért nincs valami titkos kód az internetes bankkártyás fizetéskor, vásárláskor?

Figyelt kérdés
Internetes bankkártyás fizetéskor csak 3 adatra van szükség, amit a kártya is olvashatóan tartalmaz. Elismerten "érzékeny" adatok ezek, de elegendőek a tranzakciókhoz. Mondják, hogy vigyázzunk ezekre az adatokra, de gondolom már mindenki fizetett a kártyájával úgy, hogy simán átadta a pénztárosnak aki "lehúzta" azt a terminálon. Sőt még alaposan meg is nézegetheti, értéktől függően személyit is kérhet stb. Tehát ezeket az "érzékeny" adatokat nap, mint nap átadjuk másoknak, akik - ha akarják - meg is jegyezhetik! Az adatok birtokában pedig simán tudnak vásárolni. Majd később bizonyítgathatod, hogy nem te voltál... feljelentést tehetsz... futhatsz a pénzed után...

2012. júl. 12. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
igényelj internetes kártyát v kapard le a 3 jegyű ellenőrzőt a hátlapról
2012. júl. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
74%
Használj webkártyát internetes tranzakciókhoz, a sima kártyád meg ne legyen dombornyomott.
2012. júl. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Hány olyan esetről hallottál már, hogy valakinek ilyen módszerrel éltek volna vissza a bankkártyájával? Eléggé képben vagyok a hírekkel, tájékozottnak mondanám magam, de eddig még nem hallottam ilyet, csak ezért kérdezem.


Megoldás ha mégis félsz? Igényelj olyan bankkártyát, amivel nem lehet interneten vásárolni, és igényelj mellé webkártyát, amivel meg csak ott lehet. Közvetlen vásárlás előtt feltöltöd a webkártyát, amit sehová sem viszel magaddal.

2012. júl. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

"a sima kártyád meg ne legyen dombornyomott."


És ha nem dombornyomott, akkor mi van? Ha ott van a 3 jegyű szám rajta, akkor bármilyennel lehet fizetni a neten.


Egyébként meg igen, az jó, ha lekaparod azt a kódot.

De akkor jó, ha meg is jegyzed, mert ha bemész valahova és valami netes alapú szolgáltatást igényelsz, akkor nem fognak tudni segíteni, hiába tudod a PIN kódodat, mert nem az kell.

2012. júl. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Jogos a kérdés felvetése. Én a MasterCardnak és a Visa-nak is írtam ez ügyben. Jó lenne, ha minél többen írnánk, annál valószínűbb, hogy komolyan veszik a dolgot.


Az nem elfogadható kifogás, hogy eddig kevés visszaélés történt. Elvileg a rendőrség elfoghatja és a bíróság aztán elítélheti a kártyával visszaélő bűnöst, de mire oda kerül a sor,......


És ha az IP címét titkosítja a netes vásárlás alkalmával( TOR, stb....) igen kicsi a valószínűsége, hogy valaha elkapják. Ez ellen kompromisszumos megoldásként a fenti hozzászóló ötlete félmegoldásként jó, illetve, hogy kártyával való vásárlásokról SMS-t kérsz és fizetsz a banknak érte.


De a lyuk ott van, be kellene tömni.

2012. júl. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én már láttam olyan kártyát is, aminél nem volt elég beütni a háromjegyű kódot, meg a kártyán szereplő adatokat, hanem átdobott a bank oldalára, ahol külön meg kellett adni egy jelszót.

Szóval a lehetőség adott, csak sokan nem élnek vele.

2012. júl. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

Pár szóban azért reagálnék:

- van virtuális NET kártyám, amivel én magam fizetek...

- van plasztik és nem dombornyomott kártyám, amivel szintén lehet a dombornyomás ellenére online fizetni... (ezt próbálnám "óvni")

- a kártya kapirgálása lehet persze megoldás, de valljuk be nem igazán korszerű, meg aztán mi van, ha valahol majd éppen ez miatt nem fogják elfogadni...

- azért mert nem hallunk visszaélésről, még nem jelenti azt, hogy nincs is visszaélés...

- 6. hozzászólónak: élnék én a lehetőséggel, de ha nem "dob a bank oldalára"? meg milyen jelszó? meg melyik bank? OTP biztos nem!


Szóval "a lyuk ott van, be kellene tömni"!

2012. júl. 15. 17:28
 8/8 anonim ***** válasza:

"- van plasztik és nem dombornyomott kártyám, amivel szintén lehet a dombornyomás ellenére online fizetni... (ezt próbálnám "óvni") "


Bemész a bankba és azt mondod, hogy kéred ennek a lehetőségnek a leállítását.


"- azért mert nem hallunk visszaélésről, még nem jelenti azt, hogy nincs is visszaélés... "


Az utolsó fingásról is hallunk, majd pont ilyen visszaélésről nem fogunk?

2012. júl. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!