Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Üdv! Van egy bankszámlám...

Üdv! Van egy bankszámlám amihez kaptam egy web számlaszámot is. Szinte mindenhol a neten fizetéshez a bankkártyám számát és a cv kódot kérik, de így akkor hozzá férnek teljes számlámhoz. Hogy tudom ilyen helyeken csak a webszámlámat használni?

Figyelt kérdés
Mert elvileg arra találták ki a webszámlát,hogy biztonságosan tudjak neten fizetni..de mégse tudok vele sehol :S

2012. okt. 16. 20:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
átraksz rá pénzt a sima számládról és a lekérdezéseknél meg tudod nézni a webkártya adatait (kártyaszámot, lejárati dátumot, cv kódot), ezeket írod be, tehát a virtuális kártya adatait adod meg és nem a kezedben lévő kártyáét.
2012. okt. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
OTP-nél konkrétan tudod hol van ez?Mert lekérdezés- számla részletes adatai alatt ilyet nem látok.
2012. okt. 16. 20:45
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

webkártya adatok vagy ilyesmi van valahol a netbankban.


vagy mintha valami olyasmi is lenne, hogy a webkártyát nem kapod kézbe, hanem az otp direkt belső postaládájába jönnek annak az adatai. (lejárat, kártyaszám, cvc)


de nem tudom pontosan.

2012. okt. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Nadetényleg válasza:
100%

Pontosan mi is a kérdés? Nem tudsz fizetni, vagy szerinted nem biztonságos a dolog?

A kártyaszámoddal és a CV kóddal nem férnek hozzá a számládhoz, de nyilván levonhatnak pénzt róla, mert a kártyás fizetésnél éppen ez a cél.

Ha nem tudsz fizetni, az valószínűleg azért van, mert a webes alszámládon nincs pénz. Át kell vezetned a főszámláról alszámlára pénzt. Célszerű kicsivel többet tenni rá, mint amennyibe kerül a cucc amit venni akarsz.

2012. okt. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

no, beléptem, megnéztem


bal oldali menüoszlop: betéti kártyák, hitelkártyákra kell rákattintani, lenyíló menüben pedig webKÁRTYA adatokra katt., vársz egy kicsit és előjön minden szükséges infó

2012. okt. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

3-ik vagyok.


Igen, ha a webszámlára átvezetsz pénzt a netbankban, utána a webkártya adatait adod meg vásárlásnál (kártyaszám, lejárat, cvc).

A webkártya meg nagyon úgy dereng, hogy fizikailag nem létezik, hanem az OTP direkt belső postaládájába kapsz egy levelet és benne vannak a webkártya adatai.

2012. okt. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszi megvan,sikerült!
2012. okt. 17. 18:45
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Benne volt a netbank postaládában?

Akkor most már én kérdezek. :)

Az igénylés után azonnal megkaptad?

2012. okt. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Bal oldalon alul "betéti kártyák,hitel kártyák" utána "WEB kártya adatok lekérdezése" és ott lesz minden.
2012. okt. 19. 22:33
 10/16 zozo76hun válasza:

Nekem az OTP rendszereben ahogy irtatok, a webkartya lekerdezesenel a kovetkezo hibauzenet jelenik meg:


"WebKÁRTYA adatok nem találhatók."


???

2014. okt. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!