Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan zajlik most egy lakáshi...

Hogyan zajlik most egy lakáshitel felvétel? Mennyi az önerő szükség? Kell hozzá munkáltatói? Vagy elég a megvenni kívánt ingatlan?

Figyelt kérdés
2012. okt. 22. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:

A lakáshitel igénylés manapság eléggé bonyolult. Még ugyanannál a banknál is sokféle hiteltermék közül lehet választani és a kamat sem egységes. Számos dolog befolyásolja a nagyságát, pl a hitelösszeg, a jövedelem nagysága, az önerő mértéke, stb. A kamat nem állandó, van olyan hiteltípus, ahol 3 havonta változik, de van, amelyik akár 10 évre is állandó.


Mindenképpen szükséges önerő, vagy plusz ingatlan fedezet. Az, hogy konkrétan mennyi önerő kell, ha nincs plusz fedezet, szintén sok mindentől függ. Egy törvény alapján nem lehet több jelzáloggal terhelni egy ingatlant, mint az értéke 80%-a, de ez nem azt jelenti, hogy 20% önerő elég. Van, amikor elég a 20%, de van, ahol 50% is kevés. Ez attól is függ, hogy melyik bank adja a hitelt, milyen ingatlan a fedezet, hol van és milyen a hiteligénylő hitelképessége?


Bér jellegű jövedelemre mindenképpen szükség van, ez lehet munkabér, nyugdíj, vállalkozásból származó bevétel.


Ma már használt lakásra is lehet kapni támogatott hitelt, de elég speciálisak a feltételei.


Konkrét választ (önerő, kamat, költségek) csak konkrét elképzelés esetén tudok adni.

2012. okt. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Első lépésként felkereshetnél olyan hiteltanácsadót, aki több bankkal áll kapcsolatban, díjmentesen dolgozik és nem árt, ha ügyfeleinek a bankok külön akciókat is nyújtanak. Hasznos lenne számodra. :)


Ami egész biztos: kötelező a 20% önerő, mivel Mo-on ingatlant nem lehet forgalmi érték 80-ánál jobban terhelni. A legtöbb bank 75%-nál jobban nem terhel...


Önerőn kívül lényeges pont az igazolható nettó jövedelem, eltartott családtagok száma, fennálló hiteltartozások, megvásárolandó ingatlan elhelyezkedése...


A fentiek ismeretében lehet kalkulálni.


Amikor hitelt intézek, akkor a folyamat úgy szokott kinézni, hogy :

Több bankra kalkulálok, ha az ügyfél kíváncsi még azon felül más bankra, akkor arra is, így nem kell önállóan elmenni minden bankba. Ha nincs hiteltanácsadód, akkor itt egy banki körtúrát beiktatsz. :)

Következő lépés a bankválasztás, adásvételi szerződés megírása és a hiteligénylés benyújtása a bankhoz. Utóbbit, ha van hiteltanácsadód, akkor ő végzi, illetve átnézi az adásvételid és elmondja mit szedj össze a hiteligényléshez. ha nincs tanácsadód vagy béna, akkor ez a rész tortúrásabb... :)

Értékbecslés, bírálat. Ezekre 2-3 hetet kell számolni tanácsadós igénylés esetén. Önállóan szerintem több, majd jön a szerződés és folyósítás. Ez kb. 1 hét, ha rendelkezésre állnak a folyósítási feltételek.


A hitel átfutási ideje általában 1 hónap. van ügyfél, akitől hallo9m, hogy önállóan már intézett és hónapokig húzódott. Ilyen elméletben nincs. Új építésű ingatlan esetén vagy olyan terhelt ingatlan vásárlása esetén nyúlhat hosszúra, ahol az eladó fedezetcserét csinál...

2012. okt. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!