Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit válasszunk? Van egy 10...

Mit válasszunk? Van egy 10 millió Ft-os (euró alapú) lakáshitelünk, amire árfolyamrögzítést kértünk 5 évre. Apósom örökölt 4 millió Forintot. Szerintünk jobban járnánk, ha ezt most befizetnénk a hitelbe.

Figyelt kérdés
Anyósom szerint jobb, ha ezt a pénzt lekötjük 5 évre, és az árfolyamrögzítés lejártakor fizetjük be. Cirka fejszámításokon vagyunk csak túl, elég friss a helyzet. Melyik döntéssel járnánk jobban?

2012. nov. 27. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez a hitel kamataitól és a lekötés kamataitól függ.
2012. nov. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nehéz kérdés így hirtelen. 120 ezer volt havonta a törlesztőnk, most lement 90-re az árfolyamrögzítés miatt. 135 ezer körül lesz a törlesztőnk 5 év után. A 4 millió forintra éves lekötésre 8%-os kamatot "javasoltak" nekik. Úgy tudjuk 16% a kamatadó.
2012. nov. 27. 20:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Meg kell kérdezni a banktól, hogy lehet-e előtörleszteni, és ha igen, milyen feltételekkel.

Mert sok helyen vagy nem engedik, vagy csak úgy, hogy kiszámolják rá a jövőben fizetendő kamatokat is. (ez nem túl tisztességes, de a banknak nagyon megéri)

2012. nov. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, lehet előtörleszteni. Ezért gondoljuk, hogy jobban járnánk, ha most fizetnénk be. "Alaphangon" nagyon a kamata egy tartozásnak, mint egy lekötésnek, nem? Szerintünk ha most lecsökkentenénk a tőketartozást 4 millió forintnak megfelelő euroval, akkor már a későbbi törlesztőrészletek kb. a felére csökkennének (tekintve, hogy közel a tartozás felét befizetnénk). Azonban a megtakarítás ennyi pénz után az 5 év alatt(ha jól számoltam) mindössze 268.800. Ft lenne. Hát ez az összeg kevés szerintem, s bőven felkerül a gyűjtőszámlára 1 év alatt.
2012. nov. 27. 20:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Lakáscélú a hiteletek, vagy szabadfelhasználású?
2012. nov. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Azonban a megtakarítás ennyi pénz után az 5 év alatt(ha jól számoltam) mindössze 268.800. Ft lenne. "


Évente lenne kb ennyi 8%-os kamattal és adóval. Az 5 évnél már lehet, hogy tartós lekötésnek számít és nincs kamatadó., akkor bőven lehet 1M fölött. De ha folyamatosan csökkentik az alapkamatot, akkor a betéti kamatok is csökkenni fognak.

2012. nov. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem először a hitelfolyósító bankot kellene megkérdezni, hogy hogyan alakulna a kölcsönötök az előtörlesztéssel és ez milyen költségekkel járna. A hitelkamattól függően ugyanis a további havi kötelezettséged, vagy a futamidőd csökkenhet. Én nem a teljes összeget fizetném be, 1 vagy 2 lakástakarékot kötnék (lehetőségtől függően), hogy kiaknázzam az állami támogatást. Szigorúan 4 éves futamidővel!
2012. nov. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elnézést még egy dolog: a lekötés nem jó ötlet, azzal biztosan veszítetek!
2012. nov. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ. Átváltottunk szabad felhasználású hitelre. Tisztában vagyunk vele, hogy pontos számokat majd csak a bankban tudunk meg, de egy kicsit "kalkulálni" szerettünk volna előre. :-) Szóval a 10 milliós hitelt fizetjük 7 éve, most befizetnénk a 4 milliót, akkor "hozzávetőlegesen" a felére csökkenne, nem? Mikor megkötöttük a hitelszerződést, azt mondták, hogy lehet előtörleszteni, mellyel a tőke tartozást csökkentik. Ezt az árfolyamrögzítést sem nagyon értem, nem tudunk vele konkrétan tervezni. Csak annyit tudunk, hogy valószínűleg 135 ezer lesz 5 év múlva. De erről pontosat ugye nem tudnak mondani. Gondolom azért lenne jó most törleszteni ezzel az összeggel, mert akkor már a gyűjtőszámlára sem menne annyi "tartozás". Ha nem volna ez a gyűjtőszámla, akkor egy percig sem gondolkoznánk, lekötnénk a pénzt a gyerkőcnek. De félő, hogy nagyon magas lesz a törlesztő részlet 5 év múlva.
2012. nov. 28. 21:15
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha a hitel lakáscélú lenne, akkor jobb megoldás lett volna a 4 millió Ft egy részét átforgatni lakáskasszába és 4 év múlva még a kedvezményes hitelt is fel tudtátok volna venni az eurós hitel kiváltására, de sajnos így ezzel a lehetőséggel nem tudtok így élni.

Ebben az esetben szerintem jó döntés az árfolyamgát mellett most egy nagyobb előtörlesztés a tökéből, mert a betéti kamatok alacsonyabbak, mint a hiteled kamata, így azzal nem igazán nyertek, ha bankba teszitek, egyéb befektetésbe tenni pedig kockázatos.

2012. nov. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!