Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az OTP netbanknál hány és...

Az OTP netbanknál hány és milyen karakerekből áll a jelszó?

Figyelt kérdés
Sajnos elfelejtettem a jelszavamat. Próbálkozom, de 3 próba után - teljesen jogosan - kitilt 24 órára. Nem akarok személyesen bemenni a bankba, mert nincs rá időm, de biztos beugrana, ha tudnám, hogy hány karakter, kis betűk, nagy betűk, számok... annyi jelszót kell megjegyezni, hogy néha keverem őket. Keveset haszálom a netbankot, a jelszavamat pedig nem írtam fel, ezért nem tudom, hogy mi lehet... Valaki tud segíteni?
2009. aug. 23. 13:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs semmi megkötés, hisz azt te találhattad ki, az enyém csak egy szimpla szó volt, nagybetűk, számok nélkül. Ha jól tudom max 8 karakter.
2009. aug. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Leírás

A tranzakció a titkos egyedi jelszó megváltoztatására szolgál. A bankfiókban a POS terminálon megadott, illetve a tartósan külföldön tartózkodó lakossági ügyfeleink részére postán megküldött kezdeti jelszót a szolgáltatás használatának megkezdésekor, az első tranzakció vagy lekérdezés végzése előtt kötelező lecserélni, a kezdeti jelszóval kezdeményezett tranzakció végzést vagy lekérdezést a rendszer visszautasítja. A jelszót a továbbiakban megfelelő gyakorisággal (1-3 hónap) ajánlatos megváltoztatni. Ennek elmulasztása a rendszerhasználat biztonságát csökkenti!


Új jelszóként betű-szám kombináció, vagy csak betűkből illetve csak számokból álló jelszó is megadható, hosszúsága 6 és 8 karakter között lehet.


Fontos tudnivalók és hasznos tanácsok a jelszó változtatásához:


- A jelszó megadásakor ne használjon ékezetes betűket és különleges karaktereket!

- Új jelszava lényegesen, legalább 3 pozícióban térjen el a régi jelszótól!

- Ne alkalmazzon egyszerűen megfejthető jelszavakat, pl. születési dátumokat. Olyan jelszót válasszon, amit senki más nem ismer, ill. nem hozható Önnel összefüggésbe.

- Ugyanígy vigyázzon a kisbetű-nagybetű keveredésre, ugyanis a jelszó kombinációk kiszélesítése érdekében a banki oldal számára a kisbetű és a nagybetű különböző!

- Gondoskodjon jelszava rendszeres időszakonkénti (pl. havonkénti) lecseréléséről, továbbá minden olyan esetben, amikor feltehetően illetéktelen személy tudomására juthatott a jelszava (például ismerőse, vagy családtagja jelenlétében használta szolgáltatásunkat).

- Jelszócsere alkalmával soha ne térjen vissza az Ön által korábban már használt jelszavakhoz.

- Minden értelmes szó és számkombináció (pl. dátum, telefonszám) kerülendő.


=====================


Nem tudom, ez mennyiben segít... :-[

2009. aug. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!