Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri-e befektetni befektetés...

Mortimer1980 kérdése:

Megéri-e befektetni befektetési alapba?

Figyelt kérdés

Van 1 millió forint félretett pénzem. 3 dologra gondoltam, amit kezdeni tudnék vele: állampapírokat vásárolok, banki betétbe helyezem, vagy befektetem konkrétan ebbe:

[link]

Ha ebbe fektetném, akkor mire "bennt" lenne, mennyi része menne el, gondolok itt az adminisztrációra, stb., és ha kivenném, akkor is mennyi lenne a "kezelési" költség? A kamatadóról tudok, 16%, gondolom ezen felül is levonásra kerülnek százalékok.

Ha így kamatozik ez a betét, akkor benntartanám max. egy évig, és akkor venném ki. Ez megéri az állampapírhoz és a banki betéthez képest? Ha elkezd lefele menni a befektetési alap árfolyama, azt gondolom ugyanígy nyomon tudom követni, mint most. Bármikor ki tudok belőle szállni? Ha tovább emelkedik az árfolyam, benntartanám akár évekig is.

Bocs, ha kissé bugyuták a kérdések, de inkább itt kezdem az érdeklődést, mint a bankban, mert itt objektívebben állnak a dolgokhoz a válaszolók, nem úgy, mint a pénzintézeteknél, ahol rásóznának az emberre mindent.



2013. jan. 2. 11:43
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocs, mégegy fontos kérdés. Egyáltalán 1 millió forinttal be lehet ebbe szállni?
2013. jan. 2. 11:56
 2/3 anonim ***** válasza:

Én tavaly június végén szálltam bele, sajnos csak jelképes összeggel.

7 hónap alatt 16,6%-ot csinált.

2013. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pár tízezerrel is be lehet szállni..
2013. jún. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!