Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van esély ilyen "adottságokkal...

Van esély ilyen "adottságokkal" lakáshitelre?

Figyelt kérdés
Én gyeden vagyok, a férjem meg egyik napról a másikra munkanélküli lett. Egy elég drága lakást bérlünk (idáig a férjem nagyon jól keresett, de sajnos tartalékunk kevés van). Szóval, mindenképp költöznünk kell, de én szivem és az eszem szerint nem másik albérletbe mennék, hanem inkább megpróbálnék hitelre sajátot venni...inkább a banknak fizetnék, mint egy főbérlőnek, mert az kidobott pénz az ablakon. Fedetetként anyósom háza jöhetne szóba. Férjemnek van kilátása munkára, tehát attól nem félek, hogy sokáig munka nélkül lenne, de sajnos 1-2 hónapon belül költöznünk kell!
2009. aug. 28. 09:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Még valami...mindketten 34 évesek vagyunk, és másfél éves az első gyermekünk, és anyósom háza a férjem nevén van, anyós haszonélvezeti jogával. Esetleg szocpol, vagy valami más támogatás?
2009. aug. 28. 09:51
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajnos szóba sem jöhet a hitel nálatok, hiába tudnátok adni ingatlanfedezetet. A banknak biztosíték kell, hogy tudjátok fizetni a törlesztőrészletet, vagyis munkáltatói igazolás. A dyededet nem veszik alapból figyelembe (a törvény nem engedni) és a munkaviszonynál is megszabják, hogy pl min 1/3/5 éves folyamatos munkaviszony kell.

Szocpolra sem lennétek jogosultak, mivel a férjed 50%-nál nagyobb tulajdoni hányaddal rendelkezik egy ingatlanban, a haszonélvezet mellékes, hiszen attól még tulajdonjoga van. Amúgy meg ha jogosultak lennétek is a szocpolról már lekéstetek, ha jól tudom már nem lehet igényelni.

2009. aug. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja és pillanatnyilag támogatott hitel sincs már!
2009. aug. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
:( Azért köszönöm a gyors választ!
2009. aug. 28. 13:55
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Lakásvásárlásra még most is lehet felvenni mindenféle jövedelem igazolás nélkül hitelt. Ha a vásárolandó lakás értéke és a plusz fedezet értéke eléri a hitelösszeg kb 2x-esét, akkor minden további nélkül van esélyetek hitelre, de természetesen ezen az arányon is lehet javítani egy minimálbéres munkáltatóival. Írd meg privátban a konkrét számokat, értékeket és akkor elmondom, mik a lehetőségeitek.
2009. aug. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Óvakodj a hitelközvetítőktől!

Csak nagy bankhoz menj, olyanhoz, aki aláírta a megállapodást a PM-mel a devizahitelesek megsegítéséről. Ki tudja, lehet hogy nektek is szükségetek lesz rá hamarosan, ahogy a paramétereiteket nézem.......

Bár én a te helyedbe kivárnék, terveznek új támogatásokat, sőt tavasszal kormányváltás várható......

2009. aug. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon vigyázz azokkal, akik "csupán ingatlanra" adnak neked hitelt. Iszonyúan lenyúlják és becsapják az embert! Komolyan, ne dőlj be a majd adok egy telefonszámot, el lehet intézni szövegnek. A bankok nem így csinálják!!!
2009. aug. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jogos az előttem szólók félelme, valóban sok a gátlástalan, becstelen hitelközvetítő. A "pénzintézetektől, refinanszírozóktól" is jobb, ha távol tartod magad, ne írj alá olyan hitelszerződést, ahol vételi jogot is bejegyeznek a tulajdoni lapra.


Az összes normál kereskedelmi bank aktuális ajánlatát ismerem, ezért tudom, hogy jelenleg is van több olyan közöttük, amelyik ad hitelt jövedelem igazolás nélkül is.


Általában kétféle variáció van: vagy kamatfelárat számolnak fel a jövedelem igazolás nélküli hitelhez (kb 1%), vagy az ingatlan értékéhez képest kevesebb hitelt nyújtanak, mintha lenne jövedelem igazolásod. (ez bankfüggő)


Sokféle hitelbírálati technika létezik, pl az sem mindegy, hogy valakinek csak minimálbér körüli jövedelme van, vagy annyi a jövedelme, amiből kényelmesen tudja törleszteni a hitelt. Lehet bevonni jövedelemigazolással rendelkező adóstársat, lehet jövedelmet igazolni vállalkozásból, vagyonból, stb, stb...


Azt szoktam javasolni, a konkrét helyzet és a jövőbeni kilátások tükrében vizsgáljuk meg a lehetőségeket. Nálatok pl, ha magas az albérleti díj, megfontolandó egy saját lakás, mert én is kidobott pénznek találom az albérlet fizetését, de azt is mérlegeljétek, hogy a hitel nem fizetése esetén az anyósotok házát is kockára teszitek. Csak akkor vágjatok bele a saját lakás vásárlásba, ha tutira megy hosszú távon a részletek kifizetése.


(Vannak értelmes, becsületes hitelközvetítők is:))

2009. aug. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!