Mire kell figyelnem, ha zálogházba akarom adni az ékszereimet?

Figyelt kérdés
Pl.honnan tudom hogy a felajánlott összeg az reális,tehát annyi,amennyit ér az ékszer?És ha nem tudom esetleg kiváltani a határidőn belül,akkor fizetnem kell? Azért kell fizetni hogy ők tárolják az ékszert? Még nem csináltam ilyet,de rá vagyok szorulva.köszi a segitséget!
2008. jún. 3. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt azért saccra tudnod kell, hogy kb. mennyit érnek az ékszerek, illetve mennyiért vagy hajlandóak tőlük megválni.

Megbízható zálogházban általában nem próbálnak átverni, tehát ebből a szempontból nyugodt lehetsz.


A határidőt meg tudod hosszabbítani azzal, hogy kifizeted a kezelési költségeket és a különbözetet. (Tehát olyan, mintha újrazálogosítanád az ékszereket.)


Azonban ha a határidő lejárt és nem hosszabbítottál, akkor egy meghatározott időn belül (1-2 hét általában) a zálogjogosultságod elveszik. Azaz az ékszereket értékesítik, beolvasztják, stb.


Azért konkrétan nem fizetsz, hogy tárolják az ékszereid. Az bele van kalkulálva a nem túl kedvező grammárba.

2008. jún. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A normális zaciban megmondják az ékszerek árát, viszont csak a 60-65%-át adják oda pénzben.


Többféle tárolási idő létezik, ezt tőled kérdezik meg.

2009. aug. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!