Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi lesz az autóhitellel ha...

Mi lesz az autóhitellel ha egyéb hitel miatt elárverezik a kocsit?

Figyelt kérdés
Egyáltalán,hogyan árverezhetnek el egy olyan autót amin még nem kevés hitel van tehát a bank tulajdona egy másfajta hitel miatt? Van olyan ember aki megvesz egy ilyen kocsit?
2013. febr. 4. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha elárverezik a kocsit, attól a régi tulaj még ugyanúgy tartozik. Az új tulajnak nem lesz semmi törlesztenivalója, csak annyit fizet, amennyiért megveszi a kocsit. A fennmaradó tartozást pedig a régi tulajon hajtják be.
2013. febr. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak éppen használni nem tudja majd mert ki van vonva a forgalomból .Ezért sem értem a dolgot mert 2 hitel van,mindkettő felmondva de nem az autóhitel miatt árvereznék a kocsit hanem a másik bank akar pénzt belőle. De mégis hogyan amikor az autóhitelhez a kocsi a fedezet és 2x annyi a hitel még rajta mint a kikiáltási ár?
2013. febr. 4. 19:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a másik hitel miatt az autót nem árverezhetik el. Olyannyira a hitel fedezete, h még a törzskönyve sincs nálad, márpedig anélkül autó nem cserél gazdát...
2013. febr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is így tudtam de az árverést kitűzték. És akkor most mi van?
2013. febr. 4. 20:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Na ezen már én is gondolkodtam. Az egyik ismerősöm is így járt. Logikusan gondolkozva nem nyúlhatna hozzá a végrehajtó,mert az az autó még nem a Tiéd,hanem a banké. Ezért sincs nálad a törzskönyv. Amit én tennék a helyedben: Írnék az autót hitelező banknak,ha mindig rendesen fizetted a hitelt,akkor nem lenne gond. Leírnám nekik,hogy mindig rendesen fizetted a hitelt,azzal,hogy elveszi a másik bank a kocsit,még nem fog hozzájutni a pénzéhez,tehát teljesen feleslegesen árverezik el. Viszont téged még rosszabb helyzetbe hoznak. Talán az autót hitelező bank megakadályozhatja. De ezzel egy időben írnék a végrehajtónak és az árverezést kérő banknak is. Ugyanúgy azt írnám meg,hogy nem jutnak a pénzükhöz,ha elveszik az autód,mert az még nem is a Te tulajdonod. És le is vezethetnéd,hogy mekkora hitel van rajt,mennyit ér a kocsi jelenpillanatban,tehát nem fog megtérülni a követelt összeg nekik.

Remélem értelmesen írtam :)

2013. febr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!