Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Prémium Magyar Államkötvényt...

Prémium Magyar Államkötvényt vehetek?

Figyelt kérdés
20Évesen 30m forint értékben szeretnék kötvényt vásárolni. Mit kell tennem hozzá? Kaphatok "sima" magánemberként?8.5%-9.5%os kamatot igér. [link]

2013. febr. 10. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

Tehát vehetsz te is. Viszont akkor 5 évig nem nyúlhatsz a pénzhez.

2013. febr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Na ezt akkor kicsit értelmesebben. UtolsÓ: De hozzányúlhatsz bármikor. A PMÁK-ot bármikor eladhatod és megkapod az abban az évben már rajta lévő kamatot, de viszont lejárat előtt csak 98%-ért válthatod vissza.

Tehát ha 10 millióért veszel évi 8% kamatra, de fél év múlva visszakéred, akkor ugye fél év alatt 4% kamat gyűlt rá, tehát +4%, viszont a mindenkori visszavásárlási ár miatt -2%, tehát ebben az esetben például 10 millió 200 ezret kapnál vissza.


Vehetsz.

Bemész az államkincstárba (minden megyeszékhelyen van egy). Sorszámot húzol is kivárod. Néha 15 perc, néha 2 óra, ezzel számolj. Én két hete voltam és 15 perc alatt kerültem sorra.


A számlanyitás és tartás ingyenes. Még azt sem kell senkivel megosztanod a fiókban, hogy mennyit akarsz betenni. Az ügyintéző magyaráz fél órát kb, eléd tol 4-5 lapot, elolvasod aláírod és végeztetek. Másnaptól tudsz állampapírt venni.


A sima számlához van két ingyenes, nem kötelező funkció is. A Webkincstár és a TBSZ-számla. Az előbbi nagyon ajánlott, hiszen ez az egyik lényeg: Az interneten keresztül bármikor adhatsz-vehetsz állampapírokat (kb. olyan, mint bármelyik bank netes felülete).


A TBSZ-számla akkor éri meg, ha minimum 3-5 évig nem akarsz a pénzedhez nyúlni és ha sok pénzed van! Az utóbbi is számít, mert 200 000 forintot TBSZ-re tenni 14 ezer forint pluszt jelent 5 év alatt. Persze ingyen van és komolyabb gond sincs vele, de cserébe 5 évig nem nyúlhatsz miatta a pénzedhez. A te esetedben viszont megéri: 30 millió 5 évre 8%-kal: 2 millióval kapsz többet, ha TBSZ-re teszed, aminek mégegyszer semmi külön költsége nincs és bajlódni sem kell vele, csak cserébe ha akarod is, 5 évig nem veheted ki a pénzt.

2013. febr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
utolsó. 30m 2miliót 8%al, 1év alatt kamatozik, nem 5.
2013. febr. 10. 17:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Jól mondod, én viszont nem ezt mondtam.


Ha TBSZ-számlára veszed és nem simára, akkor 2 milliót (1 millió 920 ezer) nyersz 5 év alatt a kamatadó megspórolása miatt, 30 milliónál, évi 8% kamattal. Tehát kapsz még plusz 2 milliót, ami az államnak menne a 16%-os kamatadó miatt.


Van 30 millád.


1. Nem TBSZ-re nyitod. 5 év alatt kamatozik 8%-kal az alaptőke (most kamatos kamat nélkül) 12 milliót, mert évi 2,4 milliót és 5x2,4=12. Ebből a 12 millió kamatból fizetnéd a kamatadót, ami jelenleg 16%. Vagyis 12 000 000 x 0,84 = 10 080 000 maradna az adófizetés után. Vagyis kifizettél kamatadóba 5 év alatt 1 millió 920 ezer forintot (kerekítve 2 millió).


2. TBSZ-re nyitod, minden ugyanúgy zajlik mint az előző esetben. 30 milliót 5 évre, évi 8% kamattal. A kamat 12 millió megintcsak. De most nem fizetsz kamatadót, tehát az előbb említett 1 millió 980 ezret megspórolod, vagyis ennyivel leszel gazdagabb.


Úgy, hogy ez nem kerül semmibe, csak számlanyitáskor 2 perccel tovább ülsz az irodában, míg aláírod a TBSZ-papírt is és 5 évig nem nyúlsz a bent lévő pénzedhez. A végén így 5 év múlva nem 40 milliód, hanem 42 milliód van.

2013. febr. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tehát pl 5év után kivehetem az összes pénzem, de én pl csak a kamatot a 12m-t venném ki hogy éljek belőle, többi ugyanúúgy megint 5évig kamatozik...
2013. febr. 10. 19:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen. Ezt megteheted. De arra vigyázz, hogy ha nincs más jövedelmed (munka), akkor a pénzed 10-20 év alatt el fog inflálódni.


Tehát kiveheted a 12 milliót, a 30-at pedig bent hagyhatod, de az a 30 millió forint 10 év múlva 5%-os infláció mellett már csak 18 milliót fog érni mai értéken. Tehát ugyanúgy 30 milliód lesz bent, de mivel azóta az árak minden évben mondjuk 5%-kal nőttek, a 30 millió már csak mai értéken 18 milliót ér.

2013. febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!