Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaptam egy "Cheque paper"-t...

Kaptam egy "Cheque paper"-t "Bank of America" -nál való beváltással, "payable only in Great Britain felirattal", bizonyos "Moneybookers LTD" - től. MÉgis hogy tudnám ezt M. O. - on beváltani, melyik banknál miylen feltételekkel?

Figyelt kérdés
Aki tud vagy legalábbis sejt valamit, kérem segítsen, abszolút tájékozatlan vagyok ezekben az ügyekben.
2013. márc. 11. 20:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Kérdezz körbe néhány bankot, átvesznek-e csekket beszedésre. (Először a saját számlavezető bankodat.)

Néhány bank nem foglalkozik csekk beszedéssel, mások csak akkor ha számlát nyitsz náluk.


A beszedés ideje pár héttől akár egy hónapig is tarthat.

A díj akár többezer forint is lehet, bankonként eltérő.

A Moneybookers-t sok bank nem "szereti" (nem csak magyar, külföldi bankok sem), ne csodálkozz, ha nem fogják vállalni a bankok a beszedést.


Ha lehet, a csekk helyett én átutalást kérnék attól, akitől kaptad. (Az itthoni bankszámlaszámodat kell megadni hozzá, pontosabban annak az IBAN formátumát, valamint a bankod SWIFT kódját.) Csekket soha nem fogadnék el fizetésként senkitől.

2013. márc. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
"payable only in Great Britain"-vagyis csak az Egyesült Királyságban beváltható - tehát itthon nem. de gondolom azóta ez kiderült.
2013. ápr. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!