Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tartozásom van, amiről nem is...

Tartozásom van, amiről nem is tudtam. Nagyon régi, elévülhet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Faktoring cég most keresett meg egy 2003-ban vállalt kezességem miatt. Már elfeledkeztem róla (az ügy 2005-ben elvileg lezárult), azóta egyszer sem kerestek, most pedig a kamatos kamatokkal akarnak terhelni. Megtehetik ezt vagy van ilyen követelésnek elévülési ideje?
2013. ápr. 10. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Siman megtehetik, ha mar faktoring cegnel van az ugy, akkor addig fognak zaklatni, amig az osszeget kamatostol egyutt be nem fizeted. Egyre durvabban fognak zaklatni, 10-20 telefonhivas hetvegen, szeparcu latogatok naponta (pl. [link]
2013. ápr. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Csak bizonyos bűncselekményeknek van bűntethetőség szempontjából elévülése.
2013. ápr. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Smooth Operator válasza:
5 ev utan elevul ha nem kuldenek addig felszolitast ha igen ujraindul amennyire en tudom. Arra erdemes figyelni hogyha nem ernek utol vagy nincs bejelentett kakcim akkor a helyi okmanyirodaban kifuggesztik es ez olyan mint ha atvetted volna. 2005 ben az illeto kifizette a tartozasat maradektalanul jol olvastam ?
2013. ápr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A tartozás is el tud évülni, 5 év alatt.

Viszont csak akkor, ha időközben nem volt felszólítás, semmi.


Ha elköltöztél, és nem jelentetted be az új címedet, akkor a régi címre küldött felszólítás is jó, mert az önhibád, hogy nem értek el.

Ha megtagadtad a levél átvételét, vagy az "nem kerestével" ment vissza, szintén megszakították az elévülést.

2013. ápr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nagyon remélem, hogy valóban elévül, mert én is 5 évről hallottam.


A 2005-ben lezárult sajnos csak annyit jelent, hogy az illető cége csődeljárás alá került, ami után nem kerestek a követeléssel. Nem költöztem, most először kerestek (nem ajánlott) levélben ezzel, 3 levél, 3 különböző összeg, de amikor felhívtam őket, mondták, hogy az a kamatos kamat, meg két különböző összeg összeadva. De remélem fura arcú emberek nem jelennek meg, ez az OTP Faktoring, talán nem folyamodnak ilyen eszközökhöz.

2013. ápr. 10. 19:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Valóban 5 év az elévülési idő, de az eredeti hitellejárati időtől indul....
2013. ápr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!