Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Átutalásnál utalnak úgy...

Átutalásnál utalnak úgy összeget, hogy nincs annyi a számlámon mint amire a megbízás szól? Amennyi marad rajta annyit utalnak?

Figyelt kérdés

Átutalással megy pénz minden hónapban a párom számlájára, onnan vonják le a lakáshitelünket. Sajnos nem figyeltünk, és kevesebb maradt a számlámon, mint amennyit havonta szoktam utaltatni. A bank csak a konkrét összeget utalja át amire a szerződést kötöttem, vagy amennyi a számlámon maradt?

Előre is köszönöm hogy válaszoltok!


2008. jún. 19. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs hitelkereted, akkor (tudtommal) "fedezet hiány" miatt nem utalnak el semennyit sem. A bank ahol a hitelt felvetted értesíteni fog, hogy minuszban vagy. Pótold a hiányzó összeget és utald át a hitertörlesztést. 30 napnál többet sose tartozz a lakáshitelnél! Arra a 30 napra (ha késel) késedelmi kamatot fognak felszámolni. Minden napra amikor késel késedelmi kamat van. Én így tudom. Lehet bankonként, hitelenként eltérés de nagyvonalakban így van.
2008. jún. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A férjem nevén van hitel. Ő a fizetését nem kártyára kapja,hanem kézhez.

Az én fizum bankkártyára jön, és onnan utaltatom át a férjem számlájára, és a férjem számlájáról vonja le a bank az összeget.

A probléma most az, hogy az én számlámon 3.000 Ft-al kevesebb van, mint amennyit a bank átutal minden hónapban a férjemére.

2008. jún. 19. 10:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Ha úgy kérted az utalást, hogy minden hónapban, adott napon fix összeget utaljon a te bankod a te számládról az ő számlájára akkor ha nincs rá fedezet (nem pont annyi van a számládon) akkor semennyit sem fog utalni a bank. Következésképpen semennyit sem tud befizetni a férjed a hiteltörlesztésre.
2008. jún. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

:( :( :( Jajj csak egy kicsit nem figyelek oda és micsoda bonyodalmat kerítek. :( Most akkor be kell mennem a bankba, és a számlámra tenni pénzt.


Köszönöm a kedvességed hogy segítettél!

Szép napot!

2008. jún. 19. 11:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen átutalást állítottál be. Ugyanis létezik az az átutalási forma, amit úgy neveznek, hogy "söprő átutalás", aminek az a lényege, hogy nem az átutalni kívánt összeget nevezed meg, hanem azt, hogy mekkora összeg MARADJON a számlán. Így nem fix összeget utalnak, hanem a meghatározott összegen felül MINDENT átutalnak a megnevezett bankszámlára. Nem minden bank használja, de létezik. Érdeklődd meg a te számlavezetődet.
2008. nov. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!