Kaphatunk-e szocpolt egy 70%-os készültségű ingatlan (ikerház fél) vásárlásához?

Figyelt kérdés
Nem kaptam egyértelmű választ sem a bankoktól, sem a szocpolról olvasott tájékoztatókban erre a kérdésre. Az egyik bankban azt mondták, hogy nem kaphatunk, mert magánszemélytől (aki az ikerház tulajdonosa, egyben a másik felének lakója) vesszük és nem cégtől, meg hogy még nincs rá használatbavételi engedély. Szóval az ügyintézők is eléggé bizonytalanok voltak a dologban. Hol kaphatnék pontos választ a kérdésemre? Volt-e már valaki hasonló helyzetben?
2008. jún. 20. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

az erről rendelkező kormányrendeletből.

(12/2001. (I. 31.) Kormányrendelet;

2008. jún. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
meg, mert amíg egy házra nincs lakhatási üzembehelyezési engedély addig telkként fogjátok megvenni, és arra az átiratott tervekkel folytatjátok az építést, így a hßaz teljesen újépítésü lesz. cégnek köze nincs ti építitek és igen meg, ha a az adotságok megvannak.(szoba szám, stb.)
2008. jún. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Na, közben olvasgattam, és ha jól értem, akkor a következő a helyzet:

akkor kaphatunk szocpolt, ha még nincs meg a lakhatási engedély, és ha az első építési engedély dátuma 2005. felbuár 1-je előtti. Ezen kívül számlát kell felmutatni az építési költségek 70%-ról (tulaj nevére szólók az adásvételi szerződésig, onnan pedig a mi nevünkre szólók), és a kettő együttesen el kell, hogy érje a 70%-ot.

Hát nem egyszerű a helyzet, az biztos. :(

2008. jún. 20. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!