Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felvennétek hitelt? Nagyjából...

Felvennétek hitelt? Nagyjából 4 M ft önerőt tudnánk letteni, és 8 M ft-os Budapesten (nem belvárosban) lévő panel lakást szeretnénk venni.

Figyelt kérdés
A férjemnek és nekem a közös bérjövedelmünk bankszámlán együtt kb. 300. 000 Ft. A hitelt max 5 évre vennénk fel, nem akarjuk 10 évre lekötni magunkat, szerintetek reális ez így?Mindketten több, mint egy éve vagyunk határozatlan munkaviszonyban.

2013. jún. 28. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Ha nem sürgős a öltözés ne vegyetek fel hitelt szerintem. Azt ti tudjátok, hogy 300 ezerből mennyit tudtok félre tenni vagy mennyi idő alatt tudnátok önerőből megvenni a lakást. Mindig közbejöhet valami ami miatt végül viszik a bank a lakást...
2013. jún. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Soha nem vennék panelt. Főleg nem picit, ez talán 30 nm-es lehet, ha csak 8 millió. Én spórolnék nagyobb lakásra, esetleg inkább társasházi lakásra vagy családi házra!
2013. jún. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát 4 milláért már egy kisebb garzont lehet kapni inkább gyűjtsetek még mint hitelt vegyetek fel.

Én se vennék panelt 3,5 millióért vettünk egy egyszobás kis lakást. Persze fel kellett újítani sok munka volt vele de végül megérte nem kell kamatot fizetni meg albérletet.

Sok mindent bele kell kalkulálni mi van ha 1 év múlva meg válni akartok?

2013. jún. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt kizárólag Ti tudjátok eldönteni, hogy mekkora kockázatot mertek bevállalni egy hitellel, pl mennyire stabil a munkahelyetek, a kapcsolatotok, de abban tudok tanácsot adni, ha hitellel szeretnétek lakást venni, akkor milyen hitelt válasszatok.

Az általad megadott adatok alapján jogosultak vagytok államilag kamattámogatott lakásvásárlási hitelre. Megfelelő bank és hiteltípus választással elérhető, hogy a havi részlet 57 hónapig 70.000Ft legyen (kamat 6%), majd további 3 hónapig 30.300Ft, így 5 év alatt összesen 4.080.000Ft kellene visszafizetni. Ez gyakorlatilag kamatmentes hitelnek tekinthető. A hitel forint alapú, kamatai 5 évig fixek, így nincs kamatkockázat.

Nincsenek induló banki költségek sem, mert az értékbecslés ingyenes, folyósítási jutalék nincs és még a közjegyzői díjat is visszafizeti a bank.

Szerintem ez egy igen jó hitel és a Ti adataitok alapján jogosultak vagytok rá.

2013. jún. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ha hitelt vennék fel, akkor inkább hosszabb futamidőre, de alacsonyabb törlesztővel. Mégpedig azért, mert ha ugrik egyikőnk munkahelye, az alacsony törlesztőt nagy valószínűséggel akkor is tudjuk fizetni, mellette a rezsit is, és még kajára is marad pénz. Mellette pedig amennyit csak tudnék, félre raknám, és folyamatosan törleszteném be a hitel tőkéjébe. Az igaz, hogy hosszabb futamidővel több a kamat a hitelre, de ha folyamatosan csökkented a tőkét a megtakarítások befizetésével, akkor csökken a megfizetendő kamat is. És persze a végén nem fog annyira elhúzódni a hitel visszafizetése, de legalább nem lesztek gondba, egy véletlen munkanélküli időszak esetén sem.
2013. jún. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

A leért paraméterek alapján hitelképesnek tűntök.

Nektek kell mérlegelni, hogy havi 70-80ezer ft körüli törlesztőt ki tudtok-e gazdálkodni 5 év tekintetében. Ha igen, akkor több banktól kérj ajánlatot, hasonlítsd össze (esetleg fordulj szakemberhez, aki helyetted megteszi ezt és levezeti Neked)

Van amikor külön kedvezményt is tudnak adni ügyfeleiknek, ha nem közvetlenül a bankba sétál be az ügyfél.

A banki ajánlatokat összehasonlítva válaszd a legkedvezőbbet4

2013. jún. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!