Nincs munkahelyem de van jövedelmem. Hol érdemes államilag támogatott lakáshitelt felvenni?

Figyelt kérdés

Igen jelenleg nincs munkahelyem (és még egy darabig így is mard mert élvezem) de de örököltem egy kis pénzt és persze 10 évig spórolgattam is.

Most jelenleg 4,75% bruttó kamaton van a pénzem kéthavonta van 370.000ft a kamat.

Ez jövedelemnek számít ? És most hogy vonják belőle a TB-t jogosult vagyok az ellátásra ?

Valamit vannak még államilag támogatott lakáshitelek ? Ilyen 2-3 %-osra gondoltam.

Tehát mindenképp 4% alatti.

Kaphatok így lakáshitelt vagy mindképp kell munkahely.?


2013. júl. 15. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
ha ennyi pénzed van a bankban, miért nem veszel lakást abból és miért akarsz hitelt felvenni? Egyébként nem számít jövedelemnek, nem fogadják el és a tb-det is magadnak kell fizetned, nem vonják, mert ez nem munkabér.
2013. júl. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Ha ennyi a kamat, akkor szerintem kaphatsz. Biztos, banktól is függ.


A TB-t fizetnek kell magad után. Az APEH-nek el kell küldened a megfelelő formanyomtatványt, és kapsz csekkeket.

2013. júl. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

első. ehhez ész is kellene.



Én is voltam/vagyok.

Én 6 éve építkeztem lett volna pénzem hogy hitel nélkül építsem fel a házat. De vettem fel 18M hitelt és a kamatok fedezik a törlesztőt és a 45illa is megmarad a bankban.


Úgy tudom már 4.0% alatt nemigen van hitel.

Már lekésted ezt a bizniszt.

2013. júl. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet en leszek a hulye de mi az uzlet benne, hogy veszel fel hitelt mondjuk 20evre 18millat kb havi 140ezerre fogjak kihozni. Erre visszafizetsz 30millat a 20ev alatt...

Azt mondod hogy lett volna ra penzed mert a kamatokbol fizeted a hitelt plussz marad is meg belolle 40ezer szoval havi szinten akkor 180ezer a kamat a penzedre ami valahol pihen ehez kb 35millio szukseges... Nah most ha ennyi penzed van nem hitelre veszed meg hanem kpra a hazadat akkor a maradek 17millod 20 ev alatt, 45milliod lenne azonos kamatnal mint amikor a hitelt torelszted... A Te verziodban akkor a 20ev vegen van megtakarit 35milliod plussz a haz kolcson nelkul viszont van 45milliod plussz a haz...

Errol annyit mihez kell akkora esz... Ezzel csak akkor erdemes jatszani ha valaki kedvezmenyes hitelhez tud hozza jutni vagy esetleg valami fekete vallalkozoi hitelhez ami kedvezebb kamatu viszont a penzet valami jo befektetesben kozben tudja fialtatni... De igy halott dolog!!

2013. júl. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!