Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi igaz és mi nem az OTP Bank...

Mi igaz és mi nem az OTP Bank American Express kártyájáról?

Figyelt kérdés

Van egy közeli ismerősöm, aki banki ügyintéző iskolát végzett (nappali tagozaton). Ő mondott egy s mást a hitelkártyáról, de nem tudom, hogy általánosságban a hitelkártyákról vagy az american express-ről beszélt e?

Páromnak küldött a bank, kérés nélkül egy ilyen kártyát, a Blue-t és félek, hogy csődbe visz minket.


Tehát azt mondta az ismerősöm, hogy ennek a kártyának nagyon magas a kamata, ha levesz 10 000-ret, annak 3000 ft a kamata, ha időben törleszti, hanem. A kérdésem, hogy ez mennyire igaz?


2013. aug. 5. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Beszéljen helyettem egy hozzáértő.

[link]


A lényeg: a hitelkártyával csak VÁSÁROLSZ, készpénzt még véletlen sem veszel fel róla, elfelejted, hogy lehetne. És akkor még akár jól is járhatsz.

2013. aug. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Sajnos ebben a hónapban vett fel pénzt róla, de erre igyekszünk oda figyelni.

Az ismerősöm azt is mondta, hogy nem szabad kártyával vásárolni, nem tudom miért, mert kicsit zavarosan beszélt, de a lényege az volt, hogy a bankkártyáról is le kell venni minden pénzt. Nem szabad vásárolni egyikkel sem.

2013. aug. 5. 13:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Erre csak annyit tudok mondeni, hogy az ismerősöd legyenszíves visszaadni a papírjait.
2013. aug. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

évek óta használom, gyakorlatilag mint egy bankkártyát, ha csak vásárolsz vele, és időben visszafizeted az összeset, akkor semmi gond.

de ha akár csak 1 ft-tal is kevesebbet fizetsz, vagy egy nappal később, akkor a teljes időre a teljes összegre van kamat, és az tényleg sok.

egyszer elszámoltam, és 1000el kevesebbet utaltam, kb 70et költöttem abbban a hónapban, 6000 vmennyi volt a kamat.

az 5% át, de min. 5000et levon, a többiből amennyit tudsz, akarsz át kell utalni. egyszer én előbb utaltam 5000el kevesebbet, mint amennyit kell, mert hogy az 5000et majd levonja. de így nem vonta le, akkor is kellett sok kamatot fizetni. de ha ezekre figyelsz, 1%ot visszaadnak az évfordulókor, ha eleget költesz (amit lehet, ezzel fizetsz), ebből kijön a havi díj és az éves kártyadíj.

egyszer meg

2013. aug. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen a felvilágosítást.
2013. aug. 5. 15:56
 6/10 anonim ***** válasza:

"Az ismerősöm azt is mondta, hogy nem szabad kártyával vásárolni,"


Vagy félreértetted vagy hulye az az ismerős, már bocs. Csakis kártyával vásárolunk egy hitelkártya esetén. Semmi készpénz! Ha jól csinálod elég szép visszatérítéseket lehet szerezni. De neked nem való ahogy látom, minél előbb szüntessétek meg. Aki készpénz felvételre használja az iszonyat pénzeket fog elbukni. És ezek az emberek fizetik meg tulajdonképpen a kártyát jól használóknak adott visszatérítést.

2013. aug. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sok helyen nem lehet fizetni vele, pénztáros egyszer azzal indokolta, hogy nekik a AE. kártyás fizetés esetén a banknak 'nagyobb' összeget kell fizetni.
2013. aug. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Biztos hogy ezt mondta. Mert tisztán emlékszem hogy mondta hogy se az amerikánnal se a bankkártyával ne fizessek.
2013. aug. 5. 18:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagy marhaságot mondott akkor.
2013. aug. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 The Other ***** válasza:

Ne haragudj, de erre tényleg reagálnom kell... Hogyan létezik akkora gyökér ember, aki azt mondja, hogy HITELkártyával kp.-t vegyél fel és ne vásárolj?! Ez kész anyagi öngyilkosság!

Azt se értem, hogy miért egy láthatóan dilettánsra hallgatsz, amikor minden le van írva a bank honlapján. Én semmilyen pénzügyi iskolát nem végeztem (szerintem az ismerősöd is valami virágkötő szintű OKJ-n vett részt, aminek a felét átaludta), de ez általános iskola, hogy

1. nincs drágább kp szerzési mód a hitelkártyás pénzfelvételtől

2. Bankkártyával és hitelkártyával is VÁSÁROLNI A LEGOLCSÓBB! Pláne most, hogy a tranzakciós illetéket még jobban felemelték.


Jól írták, hogy minél hamarabb mondjátok le a hitelkártyát, mert így nagyon könnyű pár 100ezres mínuszt csinálni...

A "sima" bankkártyát illetően pedig annyit javaslok, hogy próbáljátok meg kp. helyett minél többször vásárlásra használni (kivéve postai befizetésnél, mert az kp. felvételnek számít!), mert az a legolcsóbb*.


*Abban az esetben, ha legálisan dolgoztok, nem pedig zsebbe kapjátok a pénzt. Feketézőknek a kp. a legjobb megoldás.

2013. aug. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!