Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért lesz kevés a kamat?...

Miért lesz kevés a kamat? Lekötöttem 400. 000 hufot 2 hónapra 2.5% kamatra Erre ezt írja: "Előjegyzett bruttó betéti kamat 108 HUF"

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi milyen terhek kerülnek az 1666ft kamatra, hogy a végén csak 108 huf lesz.

(Vagy lehet, hogy rosszul értelmeztem valamit, kicsit még új nekem ez az interneten való lekötés)



2013. aug. 13. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Kamatadó, tranzakciós illeték.
2013. aug. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem írtam a kérdésbe, de szeretném ha számokkal is alá támasztva lenne mert nem értem, hova tűnik el 1500 ft
2013. aug. 13. 16:01
 3/9 A kérdező kommentje:
Eddig lekötésemnél kb a kamat felét megkaptam, de most drasztikusan változott ez és ezt nem igazán értem.
2013. aug. 13. 16:03
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire én megfigyeltem még régebben, az "Előjegyzett bruttó betéti kamat" csak a mai napig felszámolt kamat. Ha holnap megnézed, egy napi kamattal több lesz.
2013. aug. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
na, ha ez így van akkor nincs probléma és köszönöm a választ :)
2013. aug. 13. 16:41
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez bizony nem volt okos dolog...

Kamatot mi viszi el:


16%kamatadó + 6% EHO

Maradékot meg elviszi a tranzakciós illeték, vagy a észpénzfelvételi díj.

2013. aug. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2,5% az éves kamat, úgy számoltad?
2013. aug. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

2,5% az éves és ebből a 2 havi elvileg ~1666 ft


----------------


Az okos dolgost meg nem igazán értem....


tranzakciós illeték akkor is van ha a számlámon nem mozog a pénz és csak a lekötés van? Mármint maga a lekötés és a visszavezetés is tranzakciós illetékkel jár? ...mert nem hiszem, vagyis nem tartom ezt a műveletet adókötelesnek, de mivel ez Magyarország ezért bármi lehetséges...

2013. aug. 13. 23:44
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

4. hozzászóló megadta kérdésemre a választ :) neki külön köszönet.

(Ezek szerint én értelmeztem félre)

2013. aug. 14. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!