Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Férjem tele van adósságokkal,...

Férjem tele van adósságokkal, több hitelt is felvett amit nem tud fizetni, egyedül csak a kocsi van a nevén amit szintén nem fizet, vissza kell adni. Mit tesz a bank ilyenkor?

Figyelt kérdés
Lassan bíróságra megy az ügye, de mi van akkor ha sehogy se tudják behajtani rajta, mit csinálnak ilyenkor a bankok, és mennyire terhelhető rám ha emmit se írtam alá, csak a felesége vagyok?
2008. jún. 29. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:

A bank visz mindent, amihez a férjednek köze van! Ha a ház közös tulajdon akkor azt is, ha csak a te neveden van akkor talán nem!

Egyik ismerősöm úgy úszta meg a csődöt, hogy az eljárás megidítása előtt a házat átíratta a szülei nevére, az ingóságokat meg a gyerekek, és a feleség nevére! Megúszta az árverezést, de azóta is figyelik (még nem évültek el a tartozásai), és ha valami a nevére kerülne azt vinnék! Bankszámlája nincs, mert azt is rögtön zárolják!

2008. jún. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a ház közös, akkor csak az 50%-erejéig hirdethetik meg az árverésen. Lakottan félházat nem igen vesznek, ezért lehetőség van rá, hogy a teljes házat elárvereztesd (ha így nyilatkozol) de akkor a te házrészed árát te szabod meg, az ő részét meg az árverező biztos és a te részedet te kapod meg. Ahhoz a férjed hitelezőinek semmi köze.

Sajnos a barátnőm is ebben a cipőbven jár, ezért tudom, hogy vannak ilyen lehetőségek.

Ha a lakás a te neveden van, és nem vagy adóstárs, kezes valamelyik hitelben akkor a lakáshoz nem nyúlhatnak.

2008. júl. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászóló vagyok...

Ha a hitelt a lakásra vettétek fel akkor más a gyerek fekvése. Akkor a banknak olyan összeg erejéig van hozzá joga mint amivel tartoztok és mivel közjegyző előtt zajlik a szerződéskötés ezért bírósági eljárás nélkül megy az ügy az árverezésre. A cél, hogy a tartozást fedezze az eladás a többivel nem foglalkoznak. Az ingatlan meghirdetési ára pedig az értékbecsléskor megállípított többnyire elég alacsony (mindenképpen piíci ár alatti) ár. A kölönbözetet megkapjátok.

2008. júl. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!