Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Édesanyám agyvérzést kapott,...

Édesanyám agyvérzést kapott, devizahitele van, amit így már alig tud fizetni, valami könnyítést lehet kérni a banktól?

Figyelt kérdés

HA már van árfolyamgát is, lehet kérni a bankot, hogy a kamatokat vagy valamit engedjen el VÉGLEG? Esetleg a hitel egy részét? Eddig erején felül rendesen fizette. Az árfolyam változása miatt most legalább plusz harmadával többel tartozik a banknak, így mondjuk elvárnám hogy a bank engedjen el neki valamit, ami azt illeti, sokat idegelt a hitelen is, így közvetve okozhatta ez a stressz is az agyvérzését, csak ez ugye nem bizonyítható. VALAKI! Aki volt hasonló helyzetben, az írjon! Vagy aki belelát, az is írjon! NAgyon fontos!!! A válaszokat előre is köszönöm!

Egy kisemmizett honfitársatok..



2013. okt. 24. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Van a hitelhez biztosítása, azt pont ilyenekre találták ki?
2013. okt. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A legolcsóbb és legegyszerűbb biztosítás, ami halál esetén fizet egy-az emberi élethez képest semmi- összeget. Azok a kockázati biztosítások nagyon sokba kerülnek, amire te gondolsz. Várom a további konkrét válaszokat.
2013. okt. 24. 20:42
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Adott bank felsővezetésének lehet írni egy levelet. Jellemzően a hitelengedélyezéssel foglalkozó vezetőnek (vezérigazgató, ő helyettesei) aztán vagy foglalkoznak vele, vagy nem. Általában szoktak.

A levél stílusán nagyon sok minden múlik, agresszív kismalac stílussal szinte biztosan kukába megy a levél - egyezségre törekvő, a bankot partnernek tekintő szövegezéssel nagyobb az esély a megegyezésre.

2013. okt. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És volt ebből esetleg hátrány? Ugyanis a mai világban sajnos arra is van példa, hogy valaki felhívja a figyelmet a problémára, amit azonnal kihasználnak. MAgyarul nem lehet, hogy emiatt azonnal rossz adós lesz és elárverezik a lakást a feje felől? A bankok és bankárok nem épp a bizalom példaképei.
2013. okt. 24. 21:33
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha fizetett eddig nincs mínuszban akkor milyen jogon árvereznék?

De abban igaza van ha ilyen stílusban írsz mint itt a kérdésben semmi esélye.

2013. okt. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mintha semmit nem értenél.


Ilyen nincs, hogy az agyvérzés miatt úgy látják hogy rossz adós és csak mert úgy látják és olyan kedvük van, végrehajtást rendelnek el.


Olyan megint nincs, hogy mivel nőtt a forint-frank árfolyam és emiatt többet fizet, elvárnád hogy engedjék el.

Elmondom érthetőbben.

Te kölcsön adsz nekem 2008-ban 1 millió forintot svájci frank alapon. Mivel neked devizafedezeted van a kölcsönadott forintra, ezért amit én adok neked forintban, azt neked svájci frankra kell váltanod és abban továbbtörlesztened. De én 2010-ben azt mondom, mikor te már 1 millió 250 ezret kérsz (mert az árfolyam 180-ról 240-re nőtt), hogy én továbbra is csak 1 milliót adok neked, mert én is csak annyit kaptam és nem látom át, hogy neked is annál többet kell kapnod. Te mondanád nekem, hogy elengeded a 250 ezret és zsebből kifizeted, nekem meg csak az 1 milliót kelljen?

Érted?


Az elsőnek a kérdését sem értetted. Hitelbiztosítás. Nem életbiztosítás. A hitelbiztosítás olyan, mint az autó, vagy a lakásbiztosítás. Ha van mellé olyan, akkor fizetésképtelenség esetén egy ideig a biztosítás védelmezőként életbe lép és sokat segít a bajbajutotton.

2013. okt. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, jobbulást anyudnak.

Az előzők már leírták, hogy fel kell venni a kapcsolatot a bankkal, és kulturáltan meg kell próbálni egyezkedni.

De az alábbi pontokra hogyan reagálnék:

1. "lehet kérni a bankot, hogy a kamatokat vagy valamit engedjen el VÉGLEG? Esetleg a hitel egy részét?"

- kérni mindent lehet; más kérdés, hogy egy bank miért engedne el bármit is, egy próbát azért megér

2. "Eddig erején felül rendesen fizette"

- ez baj, mármint, hogy bevállalt egy olyan hitelt, amelynek a törlesztése meghaladja az "erejét"; ez érvényes mér pár tízezer (százezer?) honfitársra is

3. "Az árfolyam változása miatt most legalább plusz harmadával többel tartozik a banknak"

- igen, de ez teljesen rendben van így; a devizahitelben benne van a kockázat, gondolom, ezt ő mérlegelte, és vállalta

4. "így mondjuk elvárnám hogy a bank engedjen el neki valamit"

- ezt az elvárásodat meg alá tudnád támasztani, objektívan?

5. "sokat idegelt a hitelen is, így közvetve okozhatta ez a stressz is az agyvérzését, csak ez ugye nem bizonyítható"

- közvetve a meggondolatlan hitelfelvétel is okozhatta az agyvérzést; vagy a chemtrail csíkok az égen; vagy akármi

6. "Egy kisemmizett honfitársatok"

Senki nem semmizett ki, kötöttetek egy szerződést; sajnos nem mérlegeltétek a devizahitel kockázatait, és a helyzet úgy alakult, hogy most forintban többet kell visszafizetni - a devizatartozás ugyanannyi

2013. okt. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engedjétek el a lakást, hadd vigyék...
2013. okt. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!