Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sürgős! Kell-e fizetnem...

Sürgős! Kell-e fizetnem édesapám felvett tartozását?

Figyelt kérdés

Édesapám októberben elhalálozott. Sajnos a Providentnél kb. 130 000 Ft-os tartozást, hagyott maga után.

Én a fia vagyok, tanuló, az örököse édesapámnak.

Nem tudom, hogy ilyen esetben, nekem kell-e visszafizetni a fennmaradó tartozást vagy elengedik? (Mert van egy ismerősöm, aki azt, mondja, hogy ilyen esetben elengedik.)

Jövedelemmel nem rendelkezek, a hagyatéki tárgyalásra még nem került sor.

23/F



2013. nov. 8. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
én úgy tudom hogy ez is örökségnek számit tehát ha lemondassz az örökségről akkor a jó dologról is lemondassz (ha volt) de akkor az adosságot nem kell fizetni
2013. nov. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Örökséget vissza is lehet utasítani akkor nem örökölsz semmit, így nem kell fizetned.
2013. nov. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Shai-Hulud ***** válasza:

Eldöntheted, hogy vagy az egész örökséget felveszed (vagyontárgyakkal, és adóssággal együtt), vagy az egészről lemondasz (ekkor nem örökölsz semmit).

Azt viszont nem teheted meg, hogy egy részét kéred, más részét meg nem.

2013. nov. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem utasítod vissza az örökséget, akkor fizetned kell. Számold ki, hogyan jársz jobban. Viszont visszautasításnál végig megy az egész családon a hagyatéki. Tudom, most mentünk át rajta, szintén provident végett:( Kiskorú családtag esetén pedig a gyámhatóság engedélye kell a visszautasításhoz.
2013. nov. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!