Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakás eladásból befolyt...

Lakás eladásból befolyt pénzen vennék valutát. Egyszerre mennyit vásárolhatok, és kell-e hozzá magamat igazolni? Utána ezt a pénztkülföldi számlán szeretném elhelyezni. Lehetséges-e ez?

Figyelt kérdés
2013. nov. 12. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet, de itthon az ingatlan eladás után, ha nem kerül ingatlanbefektetésbe a pénz adott estben adózni kell.


Valutát venni szerintem felesleges, külföldi számlára kérve átutalni a vételárat egyszerűbbnek tűnik nekem.

2013. nov. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként meg kell igazolnd magad, úgy tudm 200000 Ft felett ki kell töltened egy adatlapot, de szerintem az nem vészes.
2013. nov. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom 500.000Ft felett kell kitölteni...

Itthon mivel biztonságosabb és olcsóbb pénzt tartani?? Ezt ugye nem gondoltad komolyan?? Már most sem az hátha még jönnek a következi "jobban teljesítünk" csomagok...

2013. nov. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

itthon??

Tranzakciós költségre és árfolyamveszteségre több menne el, mint kutazni Bécsbe és nyitni ott egy devizaszámlát.

2013. nov. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Tranzakciós költségre és árfolyamveszteségre több menne el, mint kutazni Bécsbe és nyitni ott egy devizaszámlát."


Az ne zavarjon, hogy a lekotesekre kb fele a kamat, mint itthon! ;)

2013. nov. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
bocs, nem láttam a kérdésben, hogy le is akarja kötni ;-)
2013. nov. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Aztán nagy vezír 1 Cigány Viktor arra is ráteszi a kezét!! Hurrá Viktor királyság!!!
2013. nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor pontosítok: itthon, ám nem bankban olcsóbb, nagyobb hozammal lehet még pénzt lekötni, még van olyan pénzintézet, amennyiben 5 évre szerződik.
2013. nov. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!