Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi idő a minimum ami után...

Mennyi idő a minimum ami után lehet lakáshitelt felvenni? Melyik banknál érdemes? Forint vagy svájci frank alapú?

Figyelt kérdés

ja és még 1 kérdés:

3 gyermekünk van.párom pék-cukrász én gyesen vagyok.


a párom 3 testvérével örökölt házat,de ebben laknak.nekem van egy ház a nevemen,hogy bátyámtól ne tudják elvenni és így nem tudom,hogy hogy tudnánk hitelt felvenni.de ha már fizetünk akkor inkább fizetjük a saját házunk után,mint az albérletet.

egy 4 milliós házhoz menyi önerő kell kb?


2009. nov. 26. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:

"Mennyi idő a minimum ami után lehet lakáshitelt felvenni?" Ezt a kérdést nem értem. Mire gondolsz konkrétan?

Sokféle variáció lehetséges azok alapján, amiket leírtál, akár önerő nélkül is lakáshitelhez tudnátok jutni, de ahhoz, hogy valós információkat tudjak adni, sokkal több információra lenne szükségem.

Merre laktok?

2009. nov. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

bocsi.amennyi idő alatt a munkára gondoltam.félév,év vagy mennyi?

Komárom-Esztergom megyében van a ház.most épp békés megyében lakunk.

2009. nov. 27. 00:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Ok, így már értem a kérdést. Erre a kérdésedre (is) elég összetett a válasz, mert ebben sem egységesek a bankok, ráadásul a különböző hitel típusokhoz is különböző elvárások társulnak. Általánosságban elmondható, hogy a bankok a legjobb ügyfélminősítést akkor adják, ha legalább fél éves a munkaviszony és nem határozott időre szól. Minél hosszabb valakinek a munkaviszonya és minél ismertebb, stabilabb a cég, ahol dolgozik, annál jobb minősítést kap a jövedelme alapján. Az is számít, hogy bankszámlára érkezik-e a bér, vagy Kp-s kifizetés történik. Egyéni vállalkozókat, Bt beltagokat is másképp minősítenek.

Van itt még valami, ami nagyon fontos. Ahhoz, hogy egy ház megvételére hitelt kapjatok, nem elég a leigazolt jövedelem. A másik szigorú feltétel, hogy a fedezetül felajánlott ingatlan/ok értéke a bank értékbecslése alapján nem lehet kevesebb, mint amit a bank szabályzata előír. Ha több konkrétumra vagytok kíváncsiak és szeretnétek megtudni, mik az esélyeitek, ha érdekel, hogyan tudnátok növelni a hitelképességeteket, szívesen elmondom, de csak egy személyes találkozó keretében valahol Budapesten, vagy a környékén.

2009. nov. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!