Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a különbség a betéti a...

Mi a különbség a betéti a hitel és a bankkártya között?

Figyelt kérdés

Nekem bankkártyám van, és interneten szeretnék vásárolni. De nem látok olyan opciót hogy bankkártya vagy átutalás (csak ezeket: PayPal, hitel-/betéti kártya, mobiltelefon, Moneybookers, DaoPay). Mobilról és DaoPay az drágább, Paypal és Moneybookers macerásabb.

Így nem tudom, hogy fizethetnék (otp junior) bankkártyával.


2013. dec. 29. 22:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hitel/betéti kártyát válaszd!
2013. dec. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A hitelkártyáról előbb elkötöd a pénzt, aztán kifizeted. A betéti kártya (ez a "sima" bankkártya) pedig olyan, hogy előbb pénzt teszel rá, aztán elköltöd.
2013. dec. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

Akkor bankkártyával is lehet fizetni?

2013. dec. 29. 22:52
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha érted, hogy a "bankkártya" gyakorlatilag egyenlő a betéti kártyával, és tudod, hogy betéti kártyával lehet fizetni az oldalon, akkor most mi a kérdés?
2013. dec. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hogy elfogadják-e ha a betéti kártya száma helyett bankkártya számot adom meg?
2013. dec. 29. 23:56
 6/13 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a betéti és a bankkártya. Neten nem az számít, hogy a mögöttes bankkártya szolgáltatás illetve bankszámla hitel (credit) vagy debit (betéti), hanem a kártya típusa mint elszámolási eszköz. A dombornyomott kártyák, amivel a legtöbb dolgot lehet csinálni (sima visa, nem visa electron, mastercard és nem maestro). A junior kártyák általában maestro vagy visa elektronok. Ezekkel sokkal kevesebb dolgot lehet kezdeni neten, kevés helyen fogadják el.
2013. dec. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Most elvileg meg van.. De!

2200 ft körül fizettem, felnéztem a számlámra, és nem vett le pénzt. Most akkor mi van??

Van rajta annyi, több is, hogy le vegye, de miért nem vette? És amiért fizettem az már meg van (játékban).

2013. dec. 30. 00:09
 8/13 anonim ***** válasza:

Próbálj kicsit összeszedettebben fogalmazni, mert nehéz megérteni amit írsz. Mi van meg?

Abba belenyugodhatsz, hogy a banki rendszer nem téved, olyan nincs, hogy valamiért fizetsz és megkapod a terméket/szolgáltatást és a pénz meg nálad marad. Valószínűleg még nem tudod kezelni az online banki rendszereket, és nem vetted észre, hogy van egy könyvelt egyenleg. Az nem egyezik meg az elérhető egyenleggel, csak később jelenik meg a számlanyilvántartásban véglegesen levonva. Ilyenkor lekötődik a fedezet, ami kvázi számodra annyit jelent mintha levonódott volna. Szóval már vedd úgy, hogy nem annyi pénz van a számládon mint a könyvelt egyenleg és nem is engedi a rendszer, hogy azt mind elköltsd.

2013. dec. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem összeszedetten írtam össze, ezért elnézést.

Láthatóan nem vagyok még tisztában a bankkártya kezelésével, de ezért is kérem segítségeteket.

Azt gondoltam, hogy nem ingyen kaptam meg amit akartam, de attól tartok, hogy mivel benne volt az is hogy "hitel-/betéti kártya" és én bankkártyával fizettem és megijedtem, hogy most valamit kell még csinálni, hogy ahhoz hogy kifizessem, mert hogy benne van "hitel" és még egyenlőre nem vett le pénzt. Vagy csak simán várjak?

2013. dec. 30. 00:26
 10/13 anonim ***** válasza:

1. Mondom hogy levette a pénzt, de még nem könyvelte el, nem jelent meg az online felületen. Néhány nap múlva meg fog, illetve láthatod valahol a bankkártya kezelés kártyatranzakciók menüpontban vagy olyan címszó alatt, hogy lekötött egyenleg, vagy elérhető egyenleg stb.


2. A bankkártya=betéti kártya értsd meg kérlek.


3. A neten k**va mindegy hogy hitelkártyád vagy betéti/bankkártyád van. Kártyád van és kész, neked ezzel nincs semmi plusz dolgod és nem is kell foglalkozni.

2013. dec. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!