Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti melyik hitelt választanátok?

Ti melyik hitelt választanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék pár véleményt kérni.

Házvásárlás előtt állunk, az önerőnk ami egy minimális hitelhez szükséges ,megvan. ( kb. úgy 7 mó-s hitelhez)

Házakat néztünk , de a városban ahol lakunk ebben az árkategóriában olyan házakat árulnak amihez még hozzá kell nyúlni felújítás ügyileg viszont a nagymamámnak van egy nagy telke ahol van egy családi ház amiben lakik de hátrafelé van mégegyszer akkora üres rész ahová építettni lehet.


Szerintetek melyik a jobb ,felvenni egy államilag támogatott hitelt ami mellett fel kell újítani kicsit vagy államilag támogatott építési hitelt célszerűbb, ha már van telek, de ugye milyen házat lehet építeni 8-9 millióból? ( Amúgy nem szeretnénk nagy házat, ha építenénk csak egy amerikai konyhás nappalit , 2 kis szobát és egy fürdőt.)


Vonazkoztassunk el attól, hogy úgy lenne a legjobb ha nem kellene hitel, de vegyük úgy hogy ez az utolsó megoldás.


Előre is köszönöm a válaszokat!!



2014. jan. 9. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Közös lónak túros a háza, külön építkezzetek ne egy telekre.
2014. jan. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mielőtt döntesz, ezeket a kérdések vedd figyelembe:


Ha a nagymamád életében úgy alakul a helyzeted, hogy el szeretnéd adni a házadat, azt meg lehet oldani úgy, hogy a telek végében van a ház?


Mennyit ront az értékén a háznak, ha közös telekre építesz?


Ha a nagymamád már nem él, ki lesz az örököse a házának?


Ha nem Te leszel az örökös, azokkal meg tudsz majd egyezni a továbbiakról?


Közös telekre épített ingatlan sorsa mindig problémás, mert nem olyan egyszerű az értékesítése, ha arra lesz később szükség.

2014. jan. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A nagymamám után én fogom örökölni az egész telket és a házat is, együttlakással nincs gond 24 évig éltem vele ( ő nevelt fel) az hogy mennyit ront az értékén nem tudom .
2014. jan. 9. 13:56
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha valaha el akarnám adni amit nem akarok, akkor meg lehetne csinálni nyeles teleknek az egészet ,így is le lenne választva ha az a hitel lenne a végső döntés.
2014. jan. 9. 13:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Hitel nélkül vegyél a telekre lakóautót, nagymama közművére kösd rá és fizesd a rezsijét. 2 millió körül már kapsz téliesíttet is. Kicsi 30-40 Nm körül vannak ,de teljesen be van rendezve és nem kell hitelt fizetned.
2014. jan. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocs elírtam nem lakóautó, hanem mobilház a neve.
2014. jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A mobilháznak nincs konténer szerű jellege? Mind ilyen 3 m széles és csak a hossza lehet nagyobb.
2014. jan. 12. 20:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Van amit meg lehet nézni, menj el és nézd meg, szerintem nem.
2014. jan. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!