Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetnek a legrosszabb...

Mit tehetnek a legrosszabb esetben?

Figyelt kérdés

Nagyon félek!!

32 éves vagyok 2 kisgyerek édesanyja!!

És sajnos mióta a kissebbik gyerek megszületett azóta nem fizettem semmit sem mivel a megélhetésünk sokkal fontosabb!

Ez 1,5 éve ,közben próbálkoztak hogy utolérnek néha beszéltem is velük, de mikor észrevettem hogy semmi esélyem hogy annyit fizessek amennyit én tudok persze neki nem jó mert ha én 10.000ft mondok ők áá az kevés 15.000ft

akkor feladtam!!

Sajnos elég sok a tartozásom

Budapest Bank 385.000ft hitelkártya

Citibank 200.000ft

Oney Magyarország 400.000ft

És egy személyi kölcsön 1.200.000ft

Tehát igen szép összeg viszont mivel Gyeden vagyok

abból azt mondták nem vonhatnak!!

dolgozni még nem megyek vissza!!

de azt mnodta tegnap egy pénzügyi tanácsadó hogy el kéne kezdenem legalább 1500- 2000 ft osával törlesztgetni hogy lássák a fizetési hajlandóságot!!

Ezt megkérdztem egy ügyvédtől és ő is azt mondta ok de ezt rendszeresen kell fizetni !!

Tehát mit tehetnek a legrosszabb esetben ,azt is megtudakoltam már hogy max a fizum ha visszamegyek dolgozni az 50% tilthajták!!

Kérem a bunkóskodók kíméljenek!!

Kérem aki volt ilyen helyzetben irja meg mi lett a végkifejlet!!Köszönöm szépen

Jaj viszont nincs semmi a nevemen tehát nem vihetnek semmit el !!


2014. febr. 15. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Az egy bölcs tanács, hogy fizess, hogy meglegyen a fizetési hajlandóság.


Aztán ha visszamész dolgozni ígyis úgyis tiltani fogják a fizetésed 50%-át kb. életed végéig, mert gondolom nem vezérigazgatóként dolgoztál eddig sem milliós gázsiért.


Ennyit tehetsz. Vagy soha többet nem mész vissza dolgozni és bízol benne, hogy a férjed örökké eltart (illetve ez esetben neki se nagyon legyen vagyona, mert ugye a közösen szerzett értékek közös vagyonnak számítanak amiből lehet végrehajtani).

2014. febr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert ugyan miért is tiltanának,ha fizetem?Fizetgetem?Mivel nincs bírósági végzésük!Miért védi mindenki ezeket a mocsok bankokat?ahogy te is?Mert ezt veszem ki a soraidból? Nem azért nem fizetem mert nem akarom,hanem azért mert meglehetetlenítették a fizetést mivel olyan rohadt magas kamatokkal dolgoznak!
2014. febr. 15. 18:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Mennyivel változott a kamat a felvételhez képest?


Személyi kölcsönt jelenleg is 15-20% kamattal hirdetnek, fedezet nélkül.


Ha nem fizeted, akkor nem meglepő módon extra költségek...

Ha átadják a végrehajtónak, további költségek.

2014. febr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
áááááááá ebből nem lehet kijönni, ezek a tartozások, legalább 20 százalékkal futnak nemfizetéskor. évi 400ezer csak a kamata
2014. febr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Németországba kell költözni, ott 2 gyerekes anyukát jól fizetik
2014. febr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ingatlan fedezet mellett hitel sokkal kisebb kamatot kell fizetned és 5 vagy 10 éves futamidő esetén ki is tudod fizetni. Ha nem vonod össze egy kedvezőbb kamatozású hitellé nem tudod kifizetni ahogy feljebb is írták, a kamatteher nagyobb mint amennyit fizetni tudsz. Ha nem tudod egybe vonni a hitelkártyáknál a végrehajtó kamata kisebb, igaz rájön költség de az egyszeri. Ez a tipikus helyzet amibe belemenni nem szabad mert kijönni nagyon nehéz.
2014. febr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

"Miért védi mindenki ezeket a mocsok bankokat?ahogy te is?Mert ezt veszem ki a soraidból? Nem azért nem fizetem mert nem akarom,hanem azért mert meglehetetlenítették a fizetést mivel olyan rohadt magas kamatokkal dolgoznak!"


És ezekről a kamatokról nem tudtál, amikor felvetted a hiteleket?

2014. febr. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Egyrészt a fizetésed tilthatják, másrészt kimehetnek a lakcímedre ingóságokat lefoglalni, ha már előrehaladott a végrehajtás.
2014. febr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!