Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha házat szeretnénk venni...

Ha házat szeretnénk venni hitelre, hátrány hogy 4hónapos terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Ezt figyelik bárhol?Van erre irányuló kérdés?Nyilatkozat???

2014. ápr. 2. 19:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Sehol nem fogják megkérdezni, hogy terhes vagy-e. De biztonság kedvéért ne mondogasd ha hitelt akarsz.
2014. ápr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Nem hátrány, ugyanolyan elbírálásban lesz részed, mint bárki másnak.
2014. ápr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem vagy tappenzen, akkor nem hatrany.
2014. ápr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Abszolút nem hátrány, csak a felmutatott jövedelmed nem fogják majd figyelembe venni.
2014. ápr. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%

Nekem nem számított, egyrészt nem vertem nagy dobra hiszem pocakom sem volt, amikor bemutattam a papírokat volt határozatlan idejű szerződésem, rendszeres jövedelmem, ez számított.

Amúgy meg egy lakáshitel 10-15-20 év, egyértelmű, hogy ezalatt egy huszon-harmincas nő valamikor szülni fog és kiesik egy időre a munkából. Az, hogy a hitelfelvételkor vagy terhes, vagy egy év múlva, egy mondjuk 15 évre felvett hitelnél már tök mindegy.

2014. ápr. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

4: Miért ne vennék figyelembe?

Adott pillanatban számít, hogy hitelképes-e, akkor van-e fix jövedelme. Terhességi tesztet nem kérnek csatolni a hitelkérelemhez. :-)


Ráadásul ha meglesz a gyerek, akkor GYED-en lesz, még mindig biztosabb jövedelem 2 évig minimum, minthogy esetleg valaki a hitelfelvétel után elveszíti az állását.

2014. ápr. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Régen esetleg lehetett, de pár éve szigorúan tiltják, hogy bármilyen tulajdonság miatt (kivéve jövedelem) differenciáljanak a pénzintézetek.

Talán ismertebb volt, hogy az autóbiztosításnál a vidéki nőknek olcsóbb volt, mint egy idős, nagyvárosban élő férfinak. Statisztikailag igaz is volt a megkülönböztetés, de mióta törvényileg tiltják ezt, nem építhetik be se biztosításba, se hitelbírálatba.

Egyedül a jövedelmi viszonyokat és az életkort nézhetik, de az életkort is csak olyan szempontból, hogy a törlesztés lejárjon az adós 70. életéve előtt.

2014. ápr. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem akarom híresztelni, még annyira nem feltűnő. Igazából amennyit fel akarunk venni szinte a párom jövedelme is elég lenne, így ha Tgyáson vagy gyed-en lennék is elég lesz a jövedelmünk,határozatlan a munkaviszonyom brutto 224.000 Ft a fizum. Nem hallottam még,h bárkit hátrány ért volna, de biztos akartam lenni benne,h ebbe nem kötnek-e bele. Köszönöm a hasznos válaszokat.
2014. ápr. 3. 09:43
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Házaspárnak mindig mindket jovedelem számít, egyedül nem is vehet fel egyikük sem hitelt....
2014. ápr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt bankban dolgozom, így ismerem is a szabályozási hátteret, másrészt 6 hónapos terhesen nemrég intéztem hitelfelvételt. Tehát mind elméleti, mind gyakorlati oldalról megerősíthetem, hogy nem számít.


Nekem az elmúlt egy év jövedelmét nézték, az inkább izgatta őket, hogy bónuszt kaptam-e, ugyanis azzal tudták az átlagolt fizetésemet növelni. A decemberi bérpapíromat kellett bevinnem, azon rajta volt a teljes 2013-as halmozott adóalap, ezt osztották vissza 12-vel.

2014. ápr. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!