Felmondta a hitelkártya szerződésem a Cetelem. Meglehet velük egyezni valami kedvező megoldásban?

Figyelt kérdés
290 ezer ft-ot kell kifizetni amire adtak 5 napot....ennyi nap alatt nem tudom kifizetni ez egyértelmű. Kértem visszahívást, mert nem bírom őket elérni és megtudjam velük beszélni hogy adjanak több időt vagy esetleg részlet fizetést. Félek hogy elkezdik vonni a fizetésem. Hétfőn telik le az 5 nap, de addig nem tudok fizetni az biztos. Egyből letiltják a bankkártyám és vonják a fizetést vagy ennek még vannak előzményei? Vagy hogy megy ez? egyébként 4 órában dolgozom 40 ezer ftért, semmi nincs a nevem, albérletben lakom 26 éves vagyok. Megakarok egyezni velük valami kedvező megoldásban hátha adtak haladékot vagy nem tudom... Szerintetek egyből tiltják azt a kis fizetésem? meglehet velük egyezni? Köszi

2014. jún. 26. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:

ÍRÁSBAN kellett volna már az első felszólítás után írni egy részletfizetési kérelmet. A telefon nem ér semmit, mert ahogy mondják ( szó elszáll az írás megmarad)

Ír egy részletfizetési kérelmet, és szupergyors postával ad fel nekik. (tértívevényes postával küld)

A legtöbb esetben megadják a részletfizetést, csak fizetni kell rendesen utána.

2014. jún. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Aki aruhitelt vesz fel, szamitson ra, hogy behajtjak rajta. A teljes fizetesedet nem fogjak behajtani, de azert erdekelne hogyan kaptal ekkora hitelt a 4 oras, 40e forintos fizetesedre, amibol alberletre sem futja.


Ha esetleg volt kezes, azon is behajthatjak egyebkent, betelefonalnak a munkahelyedre, hogy tartozol es mikor adod meg, sulyos esetben birosagi ugy lesz belole, akit szerintem nem akarsz megvarni.

2014. jún. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindig telefonom beszélek velük most is egy számot adtak meg azt hiszem a behajtási osztály száma és egyébként a beszélgetést rögzítik. Eddig nem tudtam részlet fizetést kérni mert eleve a részletet nem tudtam fizetni...arról jöttek a felszólítások. Most meg egyben küldték ki a majd 300 ft-ot. Egyébként 180 ezer volt a hitelkeret, hiába fizettem a havi 9000 ft ot 300 ezerre nőtt a hitel. 2011 ben volt ez, azóta fizettem, most nem tudam 3 hónapig és fel is mondták a szerződést.
2014. jún. 26. 10:28
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát akkor még nem 4 órában dolgoztam. A kártyát csak úgy küldték postán nem én kértem. Előtte vettünk tévét amibe a felét befizettük és a másik felét meg a cetelem hitelre szépen kifizettük. Amikor ez letelt akkor küldték a postán a hitelkártyát. Ez volt 2011ben azóta elveszítettem azt a munkámat és sajnos 4 órában dolgozom mert egyenlőre jobb nincs. Nem tudhattam előre hogy így alakul.
2014. jún. 26. 10:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj:

meg lehet

meg tudjam

nevemen

meg akarok (ill. szeretnék)


Vesszőket is kéne tenned még jó pár helyre.

Ha írsz nekik, nézesd át egy magyarul tudó emberrel, különben csipesszel fogják meg a leveled.


A fizetésed felét lehet letiltani, de előbb még kapsz egy felszólítást egy követelésbehajtó cégtől.

Na, ezt ne várd meg, mert velük már nem lehet beszélni. Ők nem emberek, hanem gépek. Gépemberek.

2014. jún. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Felhívtam a bankot, visszahívtak 5 percen belül. Mondtam, hogy harmadoljuk el az összeget és hó 15-ig kifizetek 95 ezret és így tovább 3 hónapig. Egyszóval szeptember 15-ig kell kifizetem a fenti összeget. Nagyon rendes volt, egyből belement, mondta a pasas, hogy a békés megoldás nekik is a céljuk stb.
2014. jún. 26. 17:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Írd meg majd, hogy sikerült-e kifizetned!
2014. jún. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok, igaz az még messze van, szeptember 15ig kell 3 részletbe, párom azt mondta megoldjuk, kifizetjük és végre megszabadulunk tőle, így 4 év után.
2014. jún. 27. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!