Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelzáloghitel tartozás:Ha nem...

Jelzáloghitel tartozás:Ha nem fizetem a jelzáloghitelt, akkor számíthatok rá, hogy a bank/végrehajtó az ingó tárgyaimra teszi rá a kezét először?

Figyelt kérdés

Ingatlan fedezetről van szó akkor is viheti pl.:az autót? Mennyi idő után jelentkezik a végrehajtó azaz mennyi a várakozási idő a bank(OTP) részéről?(hogy valami történjen)Kilakoltathat-e egy 3 gyereket egyedül nevelő édesanyát?

Aki ebben jártas kérem világosítson fel ennek menetéről.

Az értelmes válaszokat köszönöm előre is! :)


2014. okt. 3. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Szépen elolvasod a szerződést amit aláírtál, ugyanis abban benne vannak a részletek. És mivel a lakás a jelzálog, így hivatalosan nem a te tulajdonod, hanem a banké.
2014. okt. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért is írtam ide mert nem találtam a szerződésben erre utaló bekezdést,igaz a szerződésben külön nincs az ingó tárgyakról szó.A meg nem fizetett tartozás esetén mi is a behajtási folyamat.Több helyen olvastam(nem hivatalos oldalon),hogy a végrehajtó az adós bejelentett lakcímén foglalhat bármit.Csak azt nem értem,hogy ha valakinek az állandó lakcíme a jelzáloggal terhelt háznál van,de a tartózkodási helye más akkor a tartózkodási helyénél lévő ingó tárgyakat viszi?/PERSZE/ ha foglalhat.
2014. okt. 3. 09:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem fizetsz, akkor a Bank felmondja a hitelt és átadja a végrehajtónak. Az a tartozás fejében letilthatja a bankszámlád, lefoglalhatja az autódat, elárvereztetheti a házadat. Ha az utóbbi következik be, akkor kilakoltathat a 3 gyerekeddel együtt.
2014. okt. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!