Eladtam a lakásomat, az adás-vételi szerz. -ben foglaltak szerint holnap lejár a kifizetési határidő! Megtarthatom a foglalót?

Figyelt kérdés
A vevő hitelből veszi meg,de egy részét már kifizette kp.-ban,ez volt a foglaló.Ha holnap sem szól az ügyvéd hogy megérkezett hozzá a többi pénz akkor mit tegyek? A foglaló automatikusan az enyém?
2010. jan. 25. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

nem beszéltek a vevővel? Holnapig még van idő..

a foglaló a vételár kb. 10%-a. Annyi volt?

2010. jan. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A VEVŐ AZT MONDJA HOGY UTALJA A BANK,BIZTOSRA.NA DE MÁR EZT MONDJA 3 HETE...A FOGLALÓ MAJDNEM 20% VOLT!DE EZ NEM SZÁMÍT NEM IGAZ? MONDJUK ÉN CSAK ÖRÜLNÉK HA MEGTARTHATNÁM A FOGLALÓT,AZT LESZÁMÍTVA HOGY SAJNÁLNÁM A VEVŐT...
2010. jan. 25. 11:21
 3/4 anonim ***** válasza:
A foglalót csak akkor tarthatod meg, ha az adás-vétel a vevő hibájából nem jött létre. Egyszer azt olvastam lehet, hogy ezeken az oldalakon, hogy az nem róható fel a vevő hibájának, ha nem kap hitelt. Úgyhogy jobb, ha nem költöd el addig, amíg nem beszélsz a vevővel és az ügyvédeddel is. Lehet olyan megoldás is, hogy visz maga helyett vevőt, és akkor betudod a vételárba. Legyél emberséges, tedd úgy, hogy ne hányjanak semmit a szemedre. Mivel a foglaló összege magas volt, a vevő még perre is viheti esetleg.
2010. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előttem szólót kiegészítem azzal, hogy ilyen esetekben a "foglaló" tulajdonképpen vételár előleg, és az előleg pedig visszajár. Szóval a bíróságon ez nem fog megállni a részedről szerintem ha megtartod.
2010. jan. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!