Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tudok tenni, ha közel 2...

Mit tudok tenni, ha közel 2 milliós devizahitelem van, de végtörleszteni szeretnék? Ugye most számoltatják el a bankokat, azt még megvárnám, de nem tudom utána ez hogy működne.

Figyelt kérdés
Mert azt hallani mindenhol h a fennmaradó tartozásból havonta vonódik le a különbözet.Honnan tudom majd, hogy jól számoltak-e a bankok ?

2014. nov. 2. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Hol hallottál ilyet, hogy a fennmaradó tőketartozásból HAVONTA vonnák le az elszámolás utáni pénzt? Ez egészen biztosan nem így lesz. A fennálló tőketartozásból egy összegben fogják levonni ezt a pénzt, a maradék tőketartozással pedig újrakalkulálják a havi részleteket, ezért fog csökkenni a részlet.

Akik viszont már végtörlesztettek, szintén visszakapják ezt a pénzt, tehát ez miatt neked nem érdemes várni.

2014. nov. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az egyenes beszédben volt téma és Kálmán Olga is kiakadt ezen, hogy ez így nem logikus.
2014. nov. 2. 20:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez csak egy félreértés lehetett, ilyet matematikai okokból nem lehet csinálni.
2014. nov. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem a fennálló tartozásból vonják le a túlfizetést havonta, hanem visszamenőlegesen, a múltbeli fizetéseknél kell a banknak elkönyvelnie egyesével minden egyes túlfizetésedet, minden egyes hónapban.
2015. febr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
...és miután elszámolt a bank, kapsz majd egy értesítőt amiben szerepelni fog a fennálló deviza árfolyamod, azt az aznapi árfolyammal fogod tudni végtörleszteni, amikor bemész a bankba. Viszont érdemes számolni azzal, hogy végtörlesztésért is szoktak bizonyos százalékot felszámolni.
2015. febr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"fennálló devizatartozásod"- at akartam írni
2015. febr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
"az aznapi árfolyammal fogod tudni végtörleszteni" -ezt nem igazán értem. Én úgy értelmeztem idáig, hogy a 256 Ft-os középárfolyamon törleszthetem vissza a hitelt.
2015. febr. 6. 13:15
 8/8 anonim válasza:
2014 decemberében végtörlesztettem a jelzáloghitelemet. Ha végtörleszteni szeretnél be kell menni a bankba és kérvényezni a végtörlesztést. Ennek díja van esetemben 15 ezer forint volt, ami benne volt a hitelszerződésemben, tehát nézd meg a szerződésed, hátha megtalálod benne az erre vonatkozó részt. Ha másik hitellel szeretnéd kiváltani, akkor igazolást kell kérni a bankodtól a fennálló tőketartozásról, aminek kb 5000 ft-os díja van.Erre jön rá a kiváltás díja. De minden banknál máshogy van én az unicredit bank ügyfele voltam,nálam ennyibe került. A devizahiteled forintosítása mára már megtörtént, tehát a hátralévő tartozásodból levonják a tisztességtelenül beszedett pénzt, a maradékot pedig elosztják a hátralévő hónapokra, így csökkenni fog a törlesztőd is. Tehát egyszerre írják jóvá a nem pedig havonta.
2015. ápr. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!