Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tűnhetett el 40 ezer...

Hogyan tűnhetett el 40 ezer forint a számlámról, nyom nélkül?

Figyelt kérdés
Már nem először történt ilyen, bár akkor csak kisebb összeggel, legutóbb még nyáron. Most viszont 40 ezer veszett el. Azért furcsa, mert nincsen nyoma. Ha pl. inkasszóznak, annak is van nyoma a számlatörténetben. Gondolom, ha vki lopna a számlámról, az is valahogy könyvelve lenne. Az sem lehet, hogy még nem könyvelték, mert az 2-3 nap alatt mindig megjelenik a számlatörténetben. Itt viszont nincsen semmi. Gyorsan ki is vettem 30 ezret a bankomatból. Most is, a netbankomban az áll, hogy van a számlán 15 ezer, mert kivettem 30 ezret. Csakhogy pl. a grafikonon az áll, hogy 85 ezerről csúsztam le 15 ezerre.
2014. dec. 11. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Az nem létezik, hogy nincs nyoma. A számlatörténetben ott lesz. Ha valami oknál fogva mégse látod, akkor menj be, tisztázd le velük.
2014. dec. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg nézd meg hogy nincs-e zárolva.
2014. dec. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Nem tűnhet el. Mindennek látszania kell a számlatörténetben.

Igaz, nem minden tűnik fel azonnal. Pl. kártyás vásárlásoknál telefonra jön az sms és az új egyenleg. De a számláról még konkrétan nem történt meg a levonás, tehát ott egy ideig több pénz látszik, mint amennyi a valós egyenleg. De valahol ki is írja, hogy egyenleg és elkölthető. Mert a kártyás vásárlások valamikor csak napon, vagy egy hét múlva kerülnek könyvelésre a számlán.

2014. dec. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez igaz, viszont a legutóbbi kártyás vásárlásom már ott van. Azóta nem vettem semmit.


Amúgy valami nagyon nem stimmel. Most a számlatörténetben tételesen összeadtam minden kiadást, hónapokra visszamenőleg. A tegnapi 30 ezres pénzkivételt(ez még nem jelent meg a számlatörténetben, de minden más igen) beleszámolva , ha összevetem a bevételt és a kiadást, nem 40 ezer hiányzik, hanem 135 ezer.

2014. dec. 11. 12:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Biztos van rá logikus magyarázat, vagy félrenéztél valamit.

Hó végi/elejei egyenlegtől kezd el számolni.

A legjobb, ha bemész a bankba, ott elmondod, hogy mi a problémád és együtt átnézitek.

2014. dec. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kártyás vásárlások összege az egyenlegedből azonnal levonódik, a tranzakció viszont az adott értéknapra később könyvelődik.


Magyarul: szombaton vásároltál egy kisboltban, az adatokat pedig majd kedden látod a számlatörténet szöveges részében, az egyenleged viszont szombaton mutatja.

2014. dec. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Na NE!
2014. dec. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!