Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy bizonyos banknál van...

Egy bizonyos banknál van hitelkeretem, a bankszámlámhoz, de nem vagyok megelégedve a bankommal. Mit tehetek ebben az esetben? (többi lent)

Figyelt kérdés
Tehát az érdekelne engem, hogy ha nyitok más banknál szálát, akkor a jelenlegi bankom mit tehet, ha nem törlesztem a hitelkeretemet?

2014. dec. 29. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem fizetsz, akkor előbb-utóbb végrehajtás lesz a dologból, és annak a költségeit is rád verik.


És a rossz adósok listájára is felkerülsz, úgyhogy az új bankodnál se kapsz majd semmilyen hitelt.

2014. dec. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Csak azért kérdeztem, mert elég idegesítő, hogy minden hónapban 7-8 e ft eltűnik a számlánkról, és mindent megmagyaráznak!

2014. dec. 29. 13:51
 3/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ha tartozás van rajta, akkor addig nem tudod megszüntetni a jelenlegi számlát, amíg ki nem egyenlíted a tartozást. Ha úgy hagyod, előszöris megszűnik a hitelkeret, mert nem érkezik rá fedezet. Ha megszűnik a hitelkeret, akkor a bank jogosult egy összegben kérni a tartozás kiegyenlítését, mint más hitelnél. Felszólítások, stb, ha végképp nem fizetsz, akkor behajtóhoz kerül, KHR listán lesz rólad negatív bejegyzés. Rosszul jársz.


"minden hónapban 7-8 e ft eltűnik a számlánkról, és mindent megmagyaráznak!"


És nyilván minden egyes forintról szó volt apróbetűben... Például lehet havi 1-2000Ft csak annak a díja, hogy egyáltalán van a hitelkeret, és akkor még nem használtad. Lehet szintén néhányezer Ft plusz, ha fel is használsz a hitelkeretből akár csak 1Ft-ot is(!). A felhasznált keretre kamatot is kell fizetni, sokszor nem keveset. És sokan kihasználják, hogy a fizetésük 2-3-szorosát is megkapják hitelkeretként. Abba viszont nem gondolnak bele, hogy ilyenkor a fizetésük 5-10%-a el is megy szinte azonnal.

2014. dec. 30. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!