Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igényelt valaki mostanában...

Tundecske kérdése:

Igényelt valaki mostanában Unicreditnél lakáshitelt? Mennyi idő telt el a hiteligénylés és a folyósítás közt? 2 hónap és 1 hét áll a rendelkezésünkre, ennyi idő alatt tuti megkapjuk, ha a papírokat már előtte összeszedjük?

Figyelt kérdés
2015. jan. 14. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem friss információm van vele kapcsolatban, igaz vidékről van szó. A lakásunk eladó volt, a vevő pedig 30% önrész+2db lakásfedezet mellett kívánt a fent nevezett banktól lakáshitelt felvenni. Mindenki szerint 99%-osan borítékolható volt a siker, a bank mégis állandóan papírokat kért be, volt, hogy ugyanazt többször, gyakorlatilag csak az időt húzta... Ezt 2 hónap után megelégelve váltottak a vevők bankot, ahol egyből megkapták a hitelt..

Igaz nekem csak ez a tapasztalatom van velük, de ha én kerülnék legközelebb ilyen helyzetben, egészen biztosan nem náluk próbálkoznék a hitelfelvétellel.

2015. jan. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ez nem hangzik túl biztatóan! valaki másnak tapasztalat?
2015. jan. 14. 17:51
 3/4 anonim válasza:
KB két három nap de ne vedd fel mert 120000 kell fizetni utánna/ hónap 70 évig
2015. jan. 24. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egészen friss élmény:

2014 decemberben 1 hét (!!!!) alatt megvolt a bírálat, utána karácsony-szilveszter-ügyintéző betegsége ellenére is január 16-án megvolt az utalás.


Ha mindent viszel és az adásvételivel is rendben van minden, akkor sima ügy.


A szerződéshez van útmutató, azt a szerződéskötés előtt(!!!) át kell küldeni az ügyvédhez, van benne 1-2 "kacifántos" rész. A bejegyzési engedély letétjének igazolását már szerződéskötéskor kérd el az ügyvédtől, mert a bank szinte biztos, hogy kérni fogja (függetlenül attól, hogy az igazolt tény szerepel a szerződésben), így viszont megspórolsz egy ügyvédlátogatást.


A kért hitelösszeg 100.000 többszöröse legyen.


Az elején a kezedbe nyomnak egy "szükséges dokumentumok listája" című listát (az interneten is letölthető), azt be kell tartani. Azon kívül nem kérnek semmi hülyeséget.


Korábbi tapasztalatok

2013 nyarán a papírok benyújtásától számítva kb. 6 hét múlva megvolt az utalás (és volt benne egy kis földhivatali bénázás is).

2013 őszén szabad felhasználású jelzáloghitel 4 hét volt.


A két hónapba biztosan beleférsz, de azért a tempóért talán Te is tudsz tenni :) Nekem legutóbb egy "lusta" ügyvédem volt (cserébe olcsó). Úgyhogy volt olyan napom, ami így nézett ki: délután ügyvéd, másnap reggel én vittem a papírokat a földhivatalba, délben a bankba. Ha lehet, akkor érdemes 2x1 nap szabit tartalékolni a célra.

2015. jan. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!