Bendőcske kérdése:

Tartozás fedezet elvonás?

Figyelt kérdés
Kérdésem az lenne, hogy tartozás fedezet elvonásnak számít e, ha az adósom, azzal akadályozta meg a tartozása behajtását, hogy a 2. fokú ítélet után, rátette az ingatlanára a lánya és fia haszonélvezeti jogát. Ezzel az árverezés nehezítését, mivel, senki nem fog megvenni így egy ingatlant. Ez bűncselekménynek számít? Ha igen hol kell ezt jelentenem? Választ előre is köszönöm!

#adós #tartozás fedezet elvonás. tartozás
2015. jan. 25. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Igen ezért büntetést szabhatnak ki rá, kérdés, hogy azt hogyan hajtják be rajta ha már semmije nincs.


Másrészt akinek adóssága van és nem akar fizetni mert akkora a tartozás hogy úgyse tudná, érthető ha menti a házát és nem megy az utcára a gyerekeivel. Én is ezt tenném.

2015. jan. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudná ha akarná, nem kisgyerekekről van szó. Egyik aki szintén az adósom, jól keres Németországban, egyben az exem, másik a testvére, aki szintén keres, szóval egyik sem lakik már otthon. Mindjárt megsajnálom őket! Ez direkt velem való nem fair dolog. Bírósági végzésem van, ezt próbálják ilyen módon kijátszani, hogy úgy sem tudom behajtani, ez a bosszú a szakításért :( ennyit a magyar kiskapukról, aki végigzongorázza jogi úton a pert, hogy végre pénzéhez jusson, ílyen módon kijátszható. Az adós meg él mint hal a vízben, és boldogul, de ezt nem adja meg másnak! És nem tudok mit tenni. Kicsit bosszantó!
2015. jan. 25. 19:06
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Menj be a bíróságra és kérd a haszonélvezeti jog bejegyzésének semmissé tételét (mivel egyértelműen azért került rá a haszonélvezeti jog, hogy az ingatlan gyakorlatilag értékesíthetetlen legyen)
2015. jan. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ilyet lehet kérni? Ez nagyon jó lenne!! :)
2015. jan. 26. 20:56
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ez feltételezhetően rád is vonatkozik, ha a jogerős végrehajtás elindítása után iratta a gyerekeire a haszonélvezetet akkor támadhatod, hiszen mi másért tette volna hogy megússza a végrehajtást. Hiszen az eljárás megindítható, de kinek kell egy ház amin 2 fiatal a haszonélvező...

2015. jan. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak az a gond, hogy az a jogerős ítélet, és a végrehajtás elindítása között történt, vagyis ő akkor jegyeztette be, mivel nekem a határidőket ki kellett várnom. Remélem ekkor is támadható. Ő közben felebezgetett, hogy húzza az időt a részletfizetésért, ami nevetségesen alacsony lett volna havonta. Mire én elkezdhettem a végrehajtást, addig ő szépen ezt megjátszotta.
2015. jan. 27. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!