Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit jelent a "+ járulékok"...

Mit jelent a "+ járulékok" kifejezés a hitelemnél?

Figyelt kérdés

2013. májusában vettem fel egy forint alapú lakáshitelt, mely 4.8 m forintról szólt. Első törlesztő részletemet 2013. júniusában vonták le. Azóta is minden hónapban törlesztem. Azaz, minden hónap első m.napján már le is vonják a számlámról. Nincs semmilyen elmaradásom.

Kezdeti havi törlesztőm: ~ 41.ezer Forint

Jelenlegi havi törlesztőm: ~ 35.ezer Forint

Mind a kettőben van biztosítási díj is (ezen felül van még ugye lakásbiztosításunk, de az nem tartozik a bankhoz).

Időközben (tavalyi évben) lejárt a lakástakarékom (665.000 Ft), melyet egyértelműen a felvett l.hitelembe óhajtottam beleforgatni. Ez meg is történt, így 2014. augusztusától fizetem a jelenlegi törlesztő részletet (amit fentebb írtam) minden hónapban.


Kaptam az előtörlesztésről egy levelet még a tavalyi év októberében, hogy mennyi lett az új törlesztő részletem, valamint, hogy:


"Az előtörlesztést követően a fennálló tartozás 4.007.533 Ft + járulékaira csökkent."


Az lenne a kérdésem, hogy a "+ járulékai" kifejezés mit takar? Mivel kell még számolnom?


Szeretnék teljesen vég törleszteni és kifizetni a hitelem, de nem tudom, hogyha ezt az igényem bankban bejelentem, akkor mi történik pontosan?

Azt tudom, hogy a hitelosztályuk kalkulál egyet 3-5 munkanap alatt. De, utána, ha azt mondom, hogy azaz összeg, amivel ténylegesen tartozom, nem áll rendelkezésemre, akkor mi történik? Mert ugye elvileg utána nekem egy megadott határidőn belül át kell utalnom a megadott sz.számra (vagy befizetnem a bankban) a végtörlesztés összegét.


Azért kérdezem mindezt, mert örököltem egy összeget, melyet erre szeretnék fordítani. A fennálló tartozás összegét átlépi, de nem tudom, hogy a kettő között (4 m és az örökség közötti összeg) elegendő lenne-e a "+ járulékokra" vagy sem?


Köszönöm a segítséget.


2015. márc. 4. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Az alábbi költségekre figyelj, ha végtörleszteni szeretnél!


Vannak bankok, ahol ha a hitelt 3-6 éven belül végtörleszted, a kezdeti kedvezményeket vissza kell fizetni.


Kérdezd meg a bankodat, hogy a kezdeti kedvezményeket, amiket kaptál anno (pl értékbecslési díj visszatérítés, vagy elengedés, közjegyzői díj visszatérítés, vagy elengedés, folyósítási jutalék elengedése, stb) vissza kell-e fizetned, ha végtörleszteni szeretnél? Ha igen, ez elég húzós lehet, számoltasd ki a bankban, hogy ez pontosan mennyi.


Ezen kívül kérdezz rá, mennyi a hiteled lezárási díja (kb 1%-a lesz a teljes tartozásnak)

2015. márc. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged. Utána érdeklődöm.

Amikor a hitelt vettük fel, akkor minden költséget a bank vállalt át. Az értékbecslői díjat ugyan levonták, de utána jóvá is írták.

2015. márc. 4. 12:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, pont ezekről a költségekről írtam.
2015. márc. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!