Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kis összeget hová érdemes...

Kis összeget hová érdemes befektetni, hogy jól kamatozzon?

Figyelt kérdés

2-300ezer forintot.

Lekötés, részvény, értékpapír ezeken gondolkodom

Néhány hónapra-fél évre


2015. márc. 26. 09:35
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ennyi időre sehová. Többe kerül az esetleges utalás és felvétel, mint amennyi kamatot/hozamot kapsz rá jelenleg.
2015. márc. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lekötés szinte semmit sem hoz (300 ezernél kb 2500-at fél év alatt úgy, hogy az adót igen, de a banki költségeket nem számoltam - csak a számlavezetési díj lehet ennek kb a 3-szorosa).


Részvény tipikus hosszú távú (~20 éves intervallum) befektetés és többnyire az osztalékért történik. Az árfolyam ingadozhat annyira, hogy pár hónap alatt több 10%-ot buksz rajta.


Értékpapír pl a részvény és a kötvény. Elsőről előbb írtam, kötvénynél meg a kibocsátó vállal garanciát arra, hogy visszaadja a pénzed (kb mintha én mondanám, hogy adj kölcsön nekem 300 ezret fél évre, fél év után visszakapsz 310-et. Itt elgondolkozhatsz, hogy bízol-e bennem annyira, hogy fél évre kockáztasd a pénzed 10 ezer forintért).

2015. márc. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es voltam.


"jól kamatozzon" - ilyen meg abszolút nincs a mostani kamatkörnyezetben. Évi 3% hozamok (esetedben 6-9 ezer Ft egy évre) is jónak számítanak.

2015. márc. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Inkább csücsüljél rajta jobban jársz :)
2015. márc. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
sajnos igazuk van az előttem szólóknak 1 millió HUF-ra fél évre 9020 HUF volt a kamat saját bankomnál. Jah ez már bónuszos kamat volt :)
2015. márc. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!