Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Autó hitelt ki kell fízetni,...

Autó hitelt ki kell fízetni, ha a halott édesanyám hamis múnkáltatóival vette fel? Hány év múlva évül el? (2009-ben halt meg)

Figyelt kérdés

Édesanyám meghalt 2009-ben,és még az évben vett hitelre autót,de az soha nem ért haza,rendörségre beadta,hogy el lett lopva.Az ügy le is lett zárva,mert mem találták meg.

Örököltem egy házat töle,mi az ô nevén volt.

A hitelt velem akarják megfízettetni múnkáltatói hamis volt.

Ki kell fízetnem akkor is az autót,vagy annak kell rendezni,ki kiadta a munkáltatóit?Vagy mit lehet tenni ez ellen? Elavulás van ilyen esetben? Már 6-dik éve,hogy felvette az autóhitelt.A temetést teljesen én áltam,de erre nem gondoltam volna,hogy csalók bele vitték ilyenbe.


2015. ápr. 29. 23:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Vagy kifizeted, vagy visszautasítod az egész örökséget.
2015. ápr. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Elavulás van, de az autónál. A hitelnél elévülés lehet, de hitelnél olyan nincs.


Ha 2009-ben meghalt (részvétem amúgy) akkor hagyatéki már nyilván volt, és a ház a te neveden van, amin gondolom, a hitel be van jegyezve rá...


Nem tudsz mit tenni, azt neked kell fizetned, mivel az örökséget (a házat) nem utasítottad vissza.

2015. ápr. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"de erre nem gondoltam volna,hogy csalók bele vitték ilyenbe."


Na várjál! Pontosan mibe vitték bele?

2015. ápr. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Na ezt mondjuk én se értem. A csalók adták le a banknak a hamis munkáltaóit? Vagy mi?!!!
2015. ápr. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem dolgozott,de a papíron persze igen.

Annak ki hamisan állitotta ki a munkáltatóit,annak felelösége nincsen?

Na és a banknak,hogy nem néztek útána rendesen?

A kocsit valaki használja,valami úton modon,vagy szét lett szedve.

Akkor most a házat mit örököltem,adhatom el,mert én eltemedtem,nem is volt kevés,mert sajna hítelt vettem ezért fel,hogy el legyen temetve

2015. ápr. 30. 06:01
 6/15 A kérdező kommentje:

A kocsit másnak vette,gondolom kapott ezért pár forintott.

Adott neki papírt,és ô meg hitelre megvette.

Tanuk,meg minden más szerepel a papíron,mi kellet a hitelhez.

2015. ápr. 30. 06:10
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján anyukád annak idején társult (mindegy, hogy tudatlanságból, vagy szándékosan) egy kis pénzért egy bűnszövetkezettel. Ha ez anno kiderült volna, még meg is büntetik csalásért, de ennek semmi köze ahhoz, hogy a hitelt vissza kell fizetni. A pénzt felvette, a Kölcsönkérelmet, hitelszerződést ő írta alá, az autót "megkapta".

Itt az is érdekes kérdés, hogy Te mindenről mikor szereztél tudomást, mert ha már az elején tudtál erről az igen szép történetről, a bűnszövetkezetről és ezt nem jelentetted be a rendőrségen, akkor ez bűnpártolás.

2015. ápr. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy az örökös, elfogadtad az örökséget, így a hitelét is vissza kell fizetned.


Ennyi, nincs kibúvó.

2015. ápr. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
gondolom szerepel a történetben még egy biztosító társaság is, nem?
2015. ápr. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%
Hát hölgyek , urak, ez az igazi Való Világ.
2015. ápr. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!