Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csak azután tudok online...

Csak azután tudok online vásárolni bankkártyával, miután kiküldték a kártyát? Előtte sehogy sem lehet beaktiválni?

Figyelt kérdés
Ma csináltattam meg az OTP-nél a bankkártyámat. Mondták, hogy akár már most is tudok rá utalni pénzt ( ezt meg is tettük) és azt a pénzt akár már most is átutalhatom a webes bankkártyára. Viszont mikor a 7*24órás azonnali átutalásnál próbálom átutalni az összeget a webes kártyára ezt az üzenetet kapom: "A kiválasztott számlához nem tartozik érvényes bankkártya."

2015. máj. 4. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert nem kártyák között kell utalni. A webszamlanak is van számlaszáma arra utalj.
2015. máj. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de gondolom online vásárláshoz elengedhetetlen az a 3 vagy 4 jegyű kód ami a bankkártyán van, pl. ha paypalra regisztrálok. szóval mindenképpen meg kell várnom, hogy megkérkezzen a kártya ugye?
2015. máj. 4. 21:20
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha kértél virtuális webkártyát, azt azonnal használhatod, mivel azt nem gyártják le.


Ha csak arról van szó, hogy olyan bankkártyát igényeltél, ami internetes vásárlásra is használható, de nem virtuális, akkor meg kell várnod, hogy legyártsák. Ebben az esetben viszont nem értem, hogy miért akarsz a saját bankszámládról ugyan arra a bankszámlára utalni.

2015. máj. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A pénzt a fizikális kártyára utalták és bent azt mondták, hogy interneten keresztül tudom ráutalni a virtuális, webes kártyára, de mint írtam az azonnali átutalással nem tudom az fizikai kártyáról a webesre átutalni, mert ezt az üzenetet kapom: "A kiválasztott számlához nem tartozik érvényes bankkártya."

Lehet, hogy én vagyok hülye hozzá, de fogalmam sincs hogyan kéne csinálnom :/

2015. máj. 4. 22:00
 5/10 A kérdező kommentje:

de most nézem hogy CVV kód nélkül gyakorlatilag lehetetlen bármit is rendelni online, szóval szerintem ezzel meg is van válaszolva a kérdésem, meg kell várni a kártyát amit kiküldenek azon lesz rajta :)

Köszönöm a segítséget!

2015. máj. 4. 22:20
 6/10 anonim ***** válasza:

bankszámlán van a pénz, nem bankkártyán

paypalra is lehet utalni, nem csak kártyával használni - top up funkció

2015. máj. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kértél webkártyát, akkor azt felesleges várnod, hogy legyártsák és kiküldjék postán, mert a webkártyát nem kapod meg. Az csak egy számsor. Az adatai rajta kéne, hogy legyenek a szerződéseden, illetve netbankon is meg tudod nézni a "Betéti kártyák, hitelkártyák" -> "webKÁRTYA adatok" menüpont alatt. (Igen, a CVV kód is ott van.)


A webkártyát pedig továbbra sem "kártyák közötti utalással" tudod feltölteni, hanem számlák közötti átvezetéssel (utalással).

2015. máj. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

" A pénzt a fizikális kártyára utalták"


Nem. A pénz a számládon van. A kártya csak eszköz amivel hozzáférhetsz.


A webkartyahoz van egy másik szamlaszam.

Ha webkartyat akarod hasznalni az két módon lehetséges:

A fő szamlarol a webkartya szamla utalsz pénzt.

VAGY

A fizikai kártya segitségével 7x24 oras kártyák közötti utalással. Amirol te is beszelsz. Ezt viszont csak akkor ha kezedben a kartya amit aktiváltál is.

2015. máj. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én a egy banki alkalmazottat kértem meg, hogy segítsen. Én is friss kártyabirtokos vagyok.
2015. máj. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

a webkártya adataimat nem tudom lekérni, ma chaten beszélgettem valami OTP-ssel és ezt kaptam:

"minden bankkártya esetében érvényes, hogy -ez a virtuálisra is vonatkozik- 15 munknapon belül kerül legyártásra vag yérhetőek el az adatai. Kérem, hogy legyen néhány napig türelemmel a webkártyájával kapcsolatban."

2015. máj. 5. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!