Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP faktoring követelheti...

OTP faktoring követelheti ugyanúgy CHF-ben a bedőlt fogyasztói hitelt, mint a bank? Az szabályos, hogyha forintban veszi meg a követelést, devizában követel tovább? Köteles ha kérem, az engedményezési szerződést megmutatni?

Figyelt kérdés

#végrehajtás #CHF #OTP Faktoring #tisztességtelenül
2015. júl. 16. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy ő mennyiért vette meg a követelést, és milyen devizában, szerintem az adósnak semmi köze.

Lehetett 5 forint, vagy 5 millió, teljesen mindegy. Te továbbra is ugyanannyival tartozol.

Ha kaptál róla hivatalos levelet a régi bankodtól, hogy kire engedményezték a követelést, akkor onnantól a Faktoringnak tartozol, és nem te szabod meg, hogy ők ezt meg azt mutassanak meg neked.


Azt nem értem csak, hogy tudtommal minden deviza alapú jelzáloghitel forintosításra került, a tied miért nem? vagy nem ingatlanos, hanem autóhitel?

esetleg a bedőltekre nem vonatkozott a forintosítás?


Nekem a hitelem átkerült a sima otp-től a faktoringhoz, amikor 2 éve nem tudtam fizetni. 1-2 évig nem fizettem, felmondták, elindult a végrehajtási folyamat, levelet kaptam az árverezésről. az utolsó pillanatban kerestem fel a faktoringot. ők előtte több alkalommal kerestek engem, de én nem foglalkoztam velük, nem vettem fel a telefont és nem bontottam ki a leveleket, nagyon kész voltam, hogy megyek a híd alá, a csodára vártam, de nem tettem semmit. ők többször próbáltak új megállapodást kötni velem, de nem értek el.

végül az utolsó pillanatban írtam nekik, és még akkor is segítőkészek voltak, felajánlottak egy új megállapodást, módosítottunk a futamidőn és a törlesztő összegén, és ma már újra fizetem. ezt azért írtam le, mert mindvégig azt tapasztaltam, hogy lehet velük beszélni, nem olyan bunkók, mint a sima bankok. nekik az az érdekük, hogy megeggyezzetek, előtte az otp-ről hiába mondták ezt, teljesen más szemlélettel találkoztam ott, mint a faktoringnál.

ne ijedj meg, ne fenyegetőzz, mindenképp érdemes leülni velük és megbeszélni, az ügyintéző is segíteni fog, kerestek egy jó megoldást közösen.

2015. júl. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy sima folyószámla szerződés volt, ún. személyi kölcsön, ezért nem forintosították. Én úgy látom, ha azt látják, hogy van honnan letiltani, annyira nem kompromisszum képesek. Kértem, hogy kicsit csökkentsék a törlesztőimet, 1,2 millió Ft-ot vettem fel, a részletfizetési megállapodás szerint pedig kb. 7 milliót kellene visszafizetnem.
2015. júl. 17. 09:04
 3/4 anonim ***** válasza:

hát az durva.

nekem is meg tudták volna oldani máshogy, fizetésből nem, de árverezéssel igen, mégis visszavették a végrehajtótól, a 2. részlet beérkezése után.

2015. júl. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ugyanezt írták nekem is, hogy a 2. részlet beérkezése után szüneteltetik a végrehajtást. De azért felötlött bennem még egy kérdés: A végrehajtást még az eredeti, azaz a tisztességtelenül felszámított összeggel növelt összegre kérték, mert a vh. korábban indult. Ezen összegre számolta ki a végrehajtó a vh. költséget, stb. Ezt nekik nem kellene bejelenteni a vh. felé, hogy több, mint 1000 CHF-el csökkent a tőkém? Sok megválaszolatlan kérdésem van. Kezelési költség hogy lehet a tőkének majdnem az 50 %-a? és még sorolhatnám. Tudna valaki ajánlani valakit, aki ilyen ügyekkel foglalkozik?
2015. júl. 20. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!