Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A PayPal-tól email-t kaptam....

A PayPal-tól email-t kaptam. Honnan tudom, hogy hiteles?

Figyelt kérdés

Ugyanis más kaptam olyan email-t, melyen megpróbálták szerezni a bankkártyám számát. Nem vagyok jó angolos, egyébként a PayPal-on több éve vagyok regisztrálva, szoktam is vásárolni. Itt amit kaptam: [link]

Megbízható ez a forrás és a megerősítés kérése?



2015. aug. 8. 08:59
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Van folyamatban bankkártya-hozzáadás az accountodon? Ha nincs, akkor biztos fals. Ha van, akkor folytasd, de SEMMIKÉPP SEM A LEVÉLBEN LÉVŐ LINKRŐL NYISD MEG A PAYPALT. Soha. Nem csak most, máskor sem. Írd be rendesen a böngészőbe a paypal.com-ot. Mondjuk elég furcsa, hogy a tranazkció dátuma 2009-es.
2015. aug. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

csak annyit kér, hogy a 400forintos próba terhelés mellé kapott 4 jegyű számmal azonosítsd a kártyád.


ne kattints a levélben sehova, lépj be a PP oldalára, és ott végezd el.

2015. aug. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elindítottad valamikor a bankkártyád csatolását és még nem fejezted be. Erről informál az email és arról, hogy hogyan tudod befejezni: a paypal által levont 400 forintos tranzakció közlemény rovatában van a kód, ezt kell beütnöd a paypal oldalán és akkor lesz hozzá csatolva a bankkártyád a paypal fiókodhoz.


"Mondjuk elég furcsa, hogy a tranazkció dátuma 2009-es.": az egy magyarázó ábra, nem a konkrét tranzakció adataival. (Különben ott lenne a kód egyből...)

2015. aug. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Ha egy email a saját neveden szólít meg, akkor valószínűleg eredeti, mert a milliószámra kiküldött spamek írói természetesen nem tudhatják a neved.


2. Jobban tetted volna, ha kitakartad volna a nevedet a screenshoton, mielőtt ide betetted volna. Feleslegesen ne tegyél ki személyes adatot a netre.

2015. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

A nevet kitakartam, aztán mégis az első képet tettem fel, amit sajna nem lehet törölni innen.

2015. aug. 9. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!