Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi van ha nem fizetem tovább...

Mi van ha nem fizetem tovább az autó hitelt?

Figyelt kérdés

Örököltem egy autót, de nagy rajta a hitel és nem akarom fizetni. Mi történik? Sainos nincs szerződésem, hagyatékig meg nem áll velem szóba a bank.

Csak az autót veszik el? Mást károm származna? Elvehetnek mást is?



2015. aug. 12. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Mivel elfogadtad az örökséget és vele együtt a tartozást is, így most már a te gondod. Ha nem fizeted a hitelt, akkor idővel a kocsit elveszik, beszámítják a tartozásba, és a fennmaradó tartozást továbbra is ki kell fizetned. Minél tovább húzod annál magasabb lesz a tartozásod összege. Ha nem fizeted, akkor levonják a fizetésedből.
2015. aug. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Két opció van: lemondasz az örökségről, vagy elfogadod. Ha elfogadod, akkor a hitelt is megöröklöd annak minden kötelezettségével. A banknak nem kell az autó, a pénze kell. Ha az autó árából nincs letudva a tartozás, végrehajtást rendelhet el a többi vagyonodra.
2015. aug. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

"... hagyatékig meg nem áll velem szóba a bank."


Ebből én arra következtetek, hogy jogilag még nem örököltél semmit.


Végig kell gondolni, hogy az örökség összértéke pozitív-e vagy negatív. Ha pl. csak az autó van, akkor vissza kell utasítani, és kész. Ha az autó mellett van még pl. egy tehermentes ház is, akkor nincs mit csinálni, el kell fogadni az örökséget, és ki kell fizetni a hitelt. Ha másképp nem megy, akkor az örökség többi elemeinek eladásával.

2015. aug. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Igen, elehetnek mást is. A bank elviszi a kocsit, értékesíti, és amennyiben nem fedezi a hitelt (autónál ritkán fedezi), akkor a maradék pénzt követelheti rajtad.



Az örökséggel kapcsolatban jól írják a többiek, mérlegelni kell, hogy a vagyon és a tartozások összege hogyan aránylik egymáshoz.

2015. aug. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Még nem volt örökösödési eljárás, de mivel van egy tehermentes ingatlan is így el fogom fogadni. Viszont az autót nem szeretném fizetni. Az autó értéke fedezné a hátralékot. Tehát ha jól értem akkor elveszik az autót majd a bank eladja és rendezve van.
2015. aug. 12. 20:14
 6/9 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam talán még a hitelátvállalásos értékesítés jöhetne szóba, szinte nem is kérnék érte semmit csak, hogy a hitel hátralékkal vegye meg valaki...
2015. aug. 12. 20:16
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Általában jobban jársz, ha magad értékesíted a járművet, mintha a bankra bízod. Te piaci áron fogod eladni (esetleg kicsit alatta), a bank pedig egyrészt rád fogja terhelni az ügyintézés díját, másrészt pedig szanálási rétéken hirdeti meg, ami sokkal alacsonyabb, mint a piaci.


Mikor meglesz a hagyatéki tárgyalás, akkor menj be a bankba, és beszéld meg velük, hogy milyen helyzetben vagy, mik a terveid, mit javasolnak ők, a legrosszabb amit tehetsz, hogy abbahagyod a hitel fizetését, mivel akkor abból akár KHR lista, akár végrehajtás, lehet, mellette késedelmi kamatok, stb.

2015. aug. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Az autó értéke fedezné a hátralékot. Tehát ha jól értem akkor elveszik az autót majd a bank eladja és rendezve van."


Az autó ÉRTÉKE hiába fedezné a tartozást. A bank nem piaci áron fogja eladni, hanem árverezi, igazából nem is érdekli mennyiért. Érdemes inkább neked eladni piaci áron (vagy akár az alatt is a gyors eredmény miatt).

2015. aug. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 evimeri ***** válasza:
54%

Szia! Ha az autó értéke fedezné a fennálló hiteltartozást, ne bízd a bankra. Először is a bank nem foglalkozik autó kereskedéssel, ő eladja a tartozásodat egy másik cégnek. Ők elviszik az autót és ők értékesítik. Természetesen papíron jóval kevesebbért mint amennyit ér és a különbözetet behajtják rajtad, akár még úgy is hogy az ingatlanra terhelik. Jól ki van ez találva. Itt csak a bankok járhatnak jól. A hagyatéki után próbáld inkább saját magad értékesíteni, így biztos nem ver át senki.

Egy történet. Hülye sógorom nem tudta tovább fizetni az autóhitelét. Többszöri felszólítás után kapott egy levelet, hogy ekkor és itt adja le a kocsit. El is vitte és ott hagyta, úgy hogy még egy átvételi elismervényt sem kapott. Azóta újból megkeresték, hogy még ennyi és ennyi összeggel tartozik. Hát ennyi. Vannak elég hülye emberek.

2015. aug. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!