Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 17 éves vagyok, szerintetek...

17 éves vagyok, szerintetek mihez kezdjek 500 ezer forinttal?

Figyelt kérdés
Üdv! 17 éves vagyok, és hamarosan egy számomra elég nagy, 500 ezer forintos összeget kapok. Tudom hogy ez a mai világban nem nagy pénz, de semmiképpen sem szeretném a bankszámlámon tartani, elvégre úgy csak kevesebb lesz belőle, de semmi képen sem növekszik. Tudnátok valami befektetést ajánlani? Nem szeretnék nagy kockázatot vállalni, ezért én az állampapírokra gondoltam. Emellett az összeg egy részéből (100-200 ezer) BMW részvényeket vennék, nagyon bízok bennük, és azt hallottam emelkedni fog. Esetleg arra is gondoltam hogy eurot vennék, amikor alacsonyabb az árfolyam. Köszönöm hogy végigolvastátok, minden tanácsot meghallgatok.

2015. aug. 24. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ajándékozd nekem az 500 ezer forintodat.
2015. aug. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oké, elküldtem.
2015. aug. 24. 17:17
 3/11 anonim válasza:
0%
szerintem adományozd el nem az egészet de mondjuk 100 200 ezret. Egyébként egy ismerősünk családja abból él hogy 20 éve kerestek sokat és berakták a bankaba. Ma a kamatokból élnek és nem dolgoznak. A bankba rakni értelmesebb lenne mint környezetszennyező autógyár részvényeit megvenni. Körülnézhetnék akár KICKSTARTEREN hogy milyen találmányok vannak és támogatni azokat. Állampapírt meg biztos ne vegyél föleg nem magyarországon.17 éves vagy így nem sokára érettségizel akár továbbtanulásra is költheted. Én a te helyedben el adományoznám. Remélem segítettem!:)
2015. aug. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nincs értelme részvényt venni vagy lekötni, évi 1-2ezer forintot nyernél rajta. A BMW részvények emelkedésével nem számolnék, de ha mégis, akkor is nagyon keveset keresnél rajtuk. Eurót venni sem éri meg, mert amit esetleg nyernél rajta, az el is menne a a konverzió díjára. Tedd be egy diákszámlára, ez nem olyan hatalmas összeg, bármikor szükséged lehet rá.
2015. aug. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

kösd le, jól fog az jönni később mikor megszorulsz.


De felőlem el is k*rvázhatod, engem az se zavar!

2015. aug. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Megpróbálok értelmes választ adni a kérdésre...

részvénybe szerintem ilyen kis összeget nem nagyon érdemes, alig pár részvényt tudnál venni, így egy esetleges esésen elég sokat bukhatsz


az állampapír jó ötlet

amit még javasolnék az a TBSZ, ha ezen belül kötöd le és legalább 5 évig ott tartod, akkor a kamatadó és EHO fizetés alól is mentesülsz, nyerni sokat nem tudsz rajta, de reálértéken tarthatod

2015. aug. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én tovább tanulnék, ha nem is vesznek fel államira ott van a fizetős lehetőség, amiről viszont átjuthatsz államira ha okos vagy. Nekem bejött. Illetve új laptop, telefon amire szükséged van.
2015. aug. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bármit is teszel, a 3. válaszolóra ne hallgass, ekkora baromságokat régen olvastam.


Ne várj csodát 500 ezer forinttól, de könnyen reálértéken tarthatod. A részvényvásárlás a minimum jutalék, a deviza konverzió, a számlavezetési díj, a tranzakciós illeték miatt ilyen kis összegnél egyszerűen nem éri meg. Arról nem is beszélve, hogy nem akarsz nagy kockázatot vállalni, de a befektetésre szánt pénzed 20-40%-át egy részvényben akarod tartani. A részvény kockázatos, a diverzifikáció hiánya miatt még kockázatosabb.


Azt ajánlom, hogy nyiss/nyittass a szüleiddel (nem tudom 18 éves kor alatt lehet-e) egy teljesen költségmentes számlát a Magyar Államkincstárnál, és TBSZ-re vegyél 5 éves Prémium Magyar Államkötvényt, ami jelenleg 3,5% kamat+inflációt fizet. A TBSZ miatt nem fizetsz kamatadót, a számlának számlavezetési díja nincs, jutalékot az értékpapír vásárlásért nem számítanak fel. Ennél jobb ajánlat nem nagyon van a költségek, a jelenlegi kamatkörnyezet és a befektetés biztonságának tekintetében.

Bónusz, hogy ha bankszámlán van a pénzed, nem kell kp-ban felvenni, és átutalni sem (mindkettőnek költsége van), ugyanis bankkártyával, 0 költséggel vásárolhatsz állampapírt, ha amúgy a számlához tartozó kártyával tudsz neten vásárolni, és a bankod a kártyás fizetésért nem számít fel díjat (többnyire nem számít fel).

2015. aug. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Alap szabály, hogy legalább 5-6 hónap megélhetésre elég pénzt kell először felhalmozni, mielőtt bármilyen befektetésbe kezdenél. Sok szituációban nagyon hasznos lehet, előre ezt még nem is láthatod. Éppen ezért szerintem legjobban akkor járnál, ha a bankodban lekötnéd, így legalább el sem költöd felelőtlenül.


Egyedi részvényekkel, devizákkal ne játsszál szerencsejátékot, ahhoz sokkal nagyobb felkészültség kell.

2015. aug. 25. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, a részvény tényleg butaság lenne. Nincs esetleg olyan állampapír amit nem kell 5 évre lekötni? Mert azért valószínűleg továbbtanuláskor szükségem lenne a pénzre, bár az még 2 év mert 0.os voltam.
2015. aug. 25. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!