Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » ERSTE bankosak, mi a car ez a...

ERSTE bankosak, mi a car ez a Számla Egy?! Átminősíteték a bankszámlámat, és nagyon megemelkedtek a tranzakciós jutalékok. :- (

Figyelt kérdés
Még évekkel ezelőtt kötöttem egy origo klikkbank-os számlát,199ft-ért,ami nagyon jól szuperált,ingeyn utaltam bankon belül és kívül is.Egy idő után elkezdték emelni a számlavezetési díjat,de még így is nagyon kedvező volt,399ft utoljára,de még ekkor is ingyen utalhattam.Ma beléptem és meglepődve láttam hogy Erste Egyszámla lett a neve az eddig origo klikkbankos számlámnak,és 300ft-ot számláztak egy bankon kívüli utalásért.Sem levelet,sem emailt nem kaptam,hacsak nem sms-t,de azt sem találtam a telefonomban,hogy ilyen változtatás lesz.Igaz hogy 199ft lett a számlavezetés,de köszi ha egy utalás meg 300ft-ot kóstál...Pedig eddig nem volt bajom az Erstével,elégedett voltam vele,és az ügyintézőkkel is.

2015. okt. 5. 21:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Helyesbítek:ERSTE EGYSZÁMLA
2015. okt. 5. 21:16
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Pedig szinte biztos hogy értesítettek,ugyanis az értesítéstől számított 1 hónapon belül szokták átminősíteni a számlát.

Vagyunk ezzel nagyon sokan még.

2015. okt. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Ilyenkor van az, hogy bankot kell váltani.
2015. okt. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Az a baj ezzel a váltással,hogy egy csomó idő és pénz,és egyáltalán hová? Az erste volt az egyetlen olyan bank ahol kedves és értelmes ügyintézők vannak,normális légkör.A számla megszűntetése sem megy egyik napról a másikra...Néztem volna az ersténél másik számlacsomagot,de ezek megszüntették mindet...Ez nagyon elhibázott döntés volt szerintem részükről..
2015. okt. 6. 17:23
 5/11 anonim ***** válasza:

200 Ft különbség miatt nem éri meg váltani.

Főleg ha évek óta az ügyfelük vagy.

2015. okt. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Ilyen szerződésmódosítást 60 nappal előre kell jelezni az ügyfél felé.

Valószínűleg megtörtént. Az évek alatt elköltöztél és nem jelentetted be az új címed? Ebben az esetben hiába értesít a bank, viszont jogilag a tájékoztatás rendben van.


A klikkbank számlacsomagból miért tesznek át másikba? Valószínű ki akarják vezetni a terméket. Mondjuk nem gyakori és drasztikus lépés, hogy a már meglévő termékeket is kivezetik.


Az Erste-nek amúgy van többféle lakossági számlája is.

Az Egyszámla az egyetlen amit bárki választhat feltételek nélkül, de vannak még mások is.


Munkavállalói számlacsomagjuk nagyon kedvező. Ha olyan munkáltatónál dolgozol akikkel a bank keretszerződést kötött, akkor jogosult vagy ilyet nyitni.


Privilégium S, M, L számlacsomag tényleg jók, főleg az L.

Keress rá a neten.

Ehhez, hogy igazán megérje neked kell havonta bizonyos összegű jóváírás a számládon.


Privilégiumot nem lehet nyitni a fiókokban, hanem valamelyik Erste partneren keresztül. Neten ennek is utána tudsz nézni.


Választék tehát van.


De ha nem ragaszkodsz az Erste-hez, akkor keress a neten bankszámla választó oldalt.

2015. okt. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

"200 Ft különbség miatt nem éri meg váltani."

Mármint? Utalásonként (nyilván összegtől függően) többszáz forintot kell fizetni. Aki nem utal, annak mindegy, de aki meg igen, annak ez nem százas, hanem inkább ezres tétel havonta. Nyilván a havi csomagdíj emelése 200 forinttal nem vágja földhöz az embert, de itt a konstrukció változott meg, hiszen korábban a fix havidíjért járt ingyenes (vagy nagyon olcsó) utalás, most meg a havidíjjal egy nagyságrend az utalás.

2015. okt. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen így van,nem a 200ft-os emelés miatt váltanék,pont azért szerettem a fent említett számlát,mert ingyenesen utalhattam bankon belül és kívül...

6-nak:Megnéztem de a Privilégium csomagban csak az L-es-nél ingyenes az utalás,az s,m, csomagban 160ft sajna a 150.ezret pedig nem érem el egy hónapban.... :-(

Egyébként ha megnézzük az erste jelenlegi honlapját,csak az Egyszámla köthető jelenleg,semmi más.Illetve amiket említettél,de azok fel sincsenek tüntetve csak a hirdetményekben.Én úgy látom a kispénzű ügyfeleiket próbálják ritkítani ezzel a módszerrel.Sajnálom,és eléggé fel is háborít,de ez van.

2015. okt. 7. 23:06
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

A privilégiumot ajánló válaszoló vagyok.


Azért esetleg azt megérdeklődhetnéd, hogy értesítettek-e 60 nappal előre mielőtt a szerződést egyoldalúan módosították?


Mivel azt mondod, hogy nem kaptál semmit.

Ha új lakcímre költöztél és nem jelentetted be a bankban, akkor nyilván itt a válasz.

Nem hiszem, hogy a bank elkövet ekkora hibát, nagyon triviális. De ha még mindig azon a címeden laksz, ami be van jelentve a bankban és tényleg nem kaptál levelet, akkor talán meg kellene érdeklődni, hogy mire alapozták a módosítás jogát?

2015. okt. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kapcsolattartásként email ill.internet volt megadva,én papír alapú levelet nem is szoktam kapni.Megkérdeztem,még nem válaszoltak,lehet ők is keresik. :-)/nem költöztem 10 éve sehová/.
2015. okt. 10. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!