Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaptam ma az OTP-től egy...

Kaptam ma az OTP-től egy American Express Blue hitelkártyát és eszembe jutott az, hogy megvehetném a rég áhított Tv-t, amit kinéztem magamnak, ha már részletfizetési lehetőséget nem nagyon találok egyik webshopnál sem, jó ötlet ez?

Figyelt kérdés

Szóval: Van egy Tv (Lg 42lb650v ~150e Ft) amit már egy ideje kinéztem magamnak, de sosem gyűjtöttem rá össze a pénzt, mert nem szeretek egyszerre nagyobb összeget kiadni a kezemből. A kérdésem az lenne, hogy ha elmegyek az üzletbe megvenni ezt tv-t, akkor fizethetek a hitelkártyával érte? ..ha igen, akkor utána hány hónapom van arra, hogy visszafizessem a tv árát? Lehet olyat csinálni, hogy a 150e ft-ot 6 hónap alatt visszafizessem vagy hamarabb kell?


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. okt. 20. 17:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

igen, egyből kitudod fizetni azzal a kártyával.

Akkor rakod vissza rá a pénzt amikor tudod, ha 30 napon belül visszateszed, akkor nem számolnak fel semmit neked.

Ha -150e ft-ban tartod, akkor havonta levonnak 5e ft-ot (minden hó 10.-n) de ettől még az egyenleged marad -150e, ez csak a kamat, minél előbb visszarakod rá, annál kevesebbet kell pluszba fizetned.

ha -300e ft-ba viszed, akkor a kamat is a duplája lesz, az az havi 10 rongy megy ki az ablakon csak úgy.

2015. okt. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
a tévedés jogát fenntartom.
2015. okt. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) A -5 ezres havi levonás a keresetemből vonódik le vagy hozzáadódik a 150 ezer forintos hitelemhez? nem teljesen tiszta ez még nekem, talán felhívom őket majd vagy bemegyek személyesen a bankba megkérdezni tőlük hogy is megy ez.. csak az a gond, hogy én nagyon nem bízok a banki alkalmazottakba, hisz ők úgy is a bank érdekét nézik.. átvernek.
2015. okt. 20. 18:26
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

a hitelkártya a lehető legrosszabb választás az átlagembernek.

persze a banknak nagyon jó üzlet, meg akkor is jó, ha sok pénzed van, és fegyelmezett vagy a pénzügyeid terén.

de ha eddig nem tudtál, vagy nem akartál félretenni, akkor ez nem a te világod.

persze pont az ilyenekre utaznak.

mint én 10 évvel ezelőtt.

addig mentem, míg nem adott az egyik bank egyet.

aztán első dolgom a tévé volt nekem is, után akerti bútor, meg minden egyéb, pikk-pakk felhasználtam a hitelkeretemet.

havonta jött a levél a minimum fizetendő összeggel, de ha csak ennyit fizetsz, akkor a tartozásod egyre csak nő.

bevallom, tavaly sikerült visszafizetnem.

nem olyan, mint egy sima hitel, hanem ez minden hónapban újra kamatozik.

egy sz......ros 150 ezres hitelkeretre ha nem fizettem vissza 6-700 ezret, akkor semennyit. de lehet, h ennél is többet.

ha betolsz havonta 5-10 ezret, az a következő hónapban újra ott van kamatként.

erre játszanak rá.

márpedig ha tudod, hogy ott van nálad, és meglátsz majd valamit, ami megtetszik, akkor nem fogod sajnálni magadtól, hanem megveszed.

ha tényleg visszafizeted 6 hónap alatt, akkor ügyes vagy. akkor azt mondom, vágj bele.

de gondolom nem keresel különösebben sokat, mert akkor ugye már rég meglenne a tévéd, és ha kamatokkal együtt ezt 6 hónap alatt akarod visszafizetni, akkor kb havi 30 ezret kéne törlesztened.

de úgy látom, elég kezdő vagy ezen a téren, és laikus.

képes leszel 30 ezret fizetni, ha majd jön a levél, hogy "minimum fizetendő össze: 6000 ft"

biztos, hogy nem csak 6 vagy 8 ezret fogsz befizetni? mert majd azt gondolod, hogy "basszus, itt a karácsony, ajándék ide, ajándék oda, csak el kéne menni a haverokkal is pár helyre, meg kijön egy zsír telefon, ami akciósan csak 70 ezer, stb, stb.

és azt mondod magadnak, hogy egye fene, majd a következő hónapban többet fizetsz.

aha, csak a január a leghosszabb hónap anyagi tekintetben, szinte mindenki így van vele, mert decemberben az átlagnál nagyobbak a kiadások.

aztán majd szépen elkezdődnek a nagy leárazások, és 20 helyett 10-ért egy kabát, 30 helyett 15-ért egy kihagyhatatlan Mustang bakancs, és így tovább. aztán itt a tavasz, hadd ne folytassam.

ha jót akarsz magadnak, nem vágsz bele egy hitelkártyába, mert fiatalon és pénzügyi kultúra (tehát hogy képes vagy félretenni, spórolni, ha valamit meg akarsz venni) híján évekre beleragadsz az ördögi körbe.

2015. okt. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

A bankkártyádról vonják le azt a pénzt.

tehát mondhatni, hogy a fizetésedből.


OTP honlapján nézelődj, ott biztos le van írva minden.

2015. okt. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

nekem nem levonós volt, hanem utalni kellett.

banktól függ.


persze, hogy az alkalmazott a bank érdekét fogja nézni.

sőt, majd úgy adja elő, hogy az neked milyen jó.

csak lehet, hogy ő meg jutalékot kap az aláírt szerződés után.


a mai napig odajönnek hozzám a tescoban és az auchanban vásárlókártyát ajánlgatni, aminek csak a neve más, azok is hitelkártyaként működnek.

már rutinos vagyok, messziről felismerem a kislányokat, akik kabát és bevásárlókocsi nélkül, elegáns ruhában, egy papírral a kezükben közelednek mosolyogva. már messziről mosolygok én is, hogy "köszi, nem kérem!"

2015. okt. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A 4. válaszolónak: képes vagyok befizetni havi 30 ezret, szerencsére keresek olyan jól és nem nagyok a kiadásaim (most már). Nem vagyok az a vásárolgatós típus sem, igazából eléggé sajnálom a pénzt költeni és őszintén nem nagyon szeretem az ilyen hiteles dolgokat sem, mert ezekről is megvan a véleményem.. tudom jól hogy arra mennek, hogy az elesett embereket kihasználva jól megszedjék magukat. DE! Én csak ezt a tévét szeretném megvenni, utána ha vissza lett fizetve a hitel, akkor nem nyúlnék a kártyához, le is tiltatnám/mondanám ezt a szolgáltatást. Még igazából most sem tiszta az nekem ,hogy ez most hogy megy.. talán értetlen vagyok, de igyekszek utána nézni. :)
2015. okt. 20. 18:49
 8/12 Koplárovics Béci ***** válasza:

FYI: a hitelkártya THM-je közel 40% (közel negyven százalék). Plusz később kártyadíj, ilyen díj, olyan díj.

Ha bemész az OTP-be és személyoi kölcsönt veszel fel, az 25% körül van. De még a provident is 25% körül adja a hitelét (otthoni szolgáltatás nélkül). Szóval gondolkozz...


(Árulnak még valahol LB650V-t? Eléggé kifutott modell.)

2015. okt. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

hát jó, én segítő szándékkal írtam.

mivel a hitelkártyákról a tudásod nulla, ezért azt gondoltam, nagyon fiatal vagy.


de ha nem keresel rosszul, akkor ez hogy okozhat problémát?

ha valaki mondhatni jól keres, akkor 2-3 hónap alatt megvesz egy ilyet.


én nem keresek jól.

és mellette van egy lakáshitelem, nem kis összeg.

a párom közepesen keres.

de ez az említett hitel 100 felett van.

mégis van havonta egy kis összeg, amit félre teszek.

ha azt mondod, egyébként nem költekezel, akkor kéne lennie pénzednek.

szóval valami itt nem kerek.


egyébként jogos az előző, a provident ezerszer jobb megoldás egy hitelkártyánál, és ennél jobb ajánlat nincs is a piacon.

ha jól keresel, és nincs egyéb hiteled, akkor megkapod csont nélkül, és a lehető legkevesebb költséget számolják fel a jelenlegi hitelekkel összevetve.

a személyi kölcsön azért nem játszik, mert ez kis összeg ahhoz. jellemzően 300 ezertől indulnak a sz.kölcsönök.


de mondom, ha valaki jól keres, és nem költ magára, akkor nem is kéne kölcsönben gondolkodnia. azért ez nem egy ház ára.


egy 150 ezres árucikkre meg csont nélkül elérhető egy 0%-os áruhitel, és 150 ezerre 150 ezret fizetsz ki, ami 10000000000000000000x jobb lehetőség, mint egy hitelkártya.

de te tudod. ha ez a kártya az álmod, úgysem tud eltántorítani senki.

2015. okt. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az OTP midenki után odavágja a hitelkártyát, az emberek nagy része meg erre nincs felkészülve, nem tudják, hogy működik és csak akkor döbbennek rá, amikor már irreálisan sokat fizettek rá. Ha egyáltalán kitudják fizetni.

Ha mindenképp meg akarod venni a TV-t miért nem keresel olyan helyet, ahol esetleg 0%-os áruhitelre megtudod venni? Ha ilyen nincs akkor meg vegyél fel személyi kölcsönt. Most van egy csomó bank/takarék ahol 12-15%-os kamat körül tudsz felvenni.

2015. okt. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!